Doctor Who, 11. sezonunda ciddi bir restorasyona hazırlanıyor. Yeni baş yazar, yeni Doctor, yeni yoldaşlar ve haliyle yepyeni hikayeler. Bu kadar çok “yeni” dediğiniz zaman daha çok “nasıl” sorusuna sebebiyet veriyorsunuz: Kadın bir Doctor nasıl olacak? Tardis nasıl gözükecek? Üç yoldaşlı hikayeler nasıl bir dinamik kuracak?… Bir de akıllarda Doctor Who’nun ikonik parçalarından biri olan, kadın Doctor yeniliğiyle daha da merak uyandıran; “Doctor nasıl gözükecek?” sorusu var. Diğer sorular bir kenarda dursun, son sorunun cevabını almış bulunmaktayız arkadaşlar. Bugün Doctor Who Official Twitter sayfasında paylaşıldığı şekilde Jodie Whittaker’ın canlandıracağı 13. Doctor bakın böyle gözükecek:

Whittaker’ın Doctor giysisi Tardis mavisinin hakim olduğu parçalarla bir yandan taptaze dursa da tanıdık detaylar da barındırıyor: Giydiği pardesü David Tennant’ın ve Peter Capaldi’nin karizmatik şekilde salınan trençkotlarını akla getirirken pantolon askısının Matt Smith’in 11’ine ve onun sevimliliğine selam çaktığı iki galaksi öteden anlaşılıyor. Tişörtünün üzerindeki çizgilerle, Tom Baker’ın dördüncü Doctor’unun atkısının aynı tonları paylaşmasının da bir tesadüf olduğunu hiç mi hiç sanmıyoruz. Peki ya botlar Christopher Eccleston esinitisi taşıyor desek çok mu abartmış oluruz?

Whovian ihya eden detaylar bir yana, Tardis mavisi bahçıvan pantolon ile küpeler ise 13’ün kendi mührü olacak gibi. Ayrıca 12. Doctor’un zamansız görünümü korunurken koyu tonları benimseyen tarzının terk edildiği de açık şekilde gözüküyor. Bu da yeni Doctor’un kıyafetleri gibi çok daha renkli bir kişiliğe bürüneceğini düşündürüyor.

Biliyorum, Gianni Versace ile aynı gözlere sahip değilim ama en azından on üç ayrı Doctor’un her bir kıyafetine tanıklık eden gözlere sahibim. Ve bu gözler Whittaker’ın 13’ünün harika göründüğünü söylüyor! Doctor’un evrenin kuytu köşelerinde, cosplayerların fuar meydanlarında bu kostümle dolaşmalarını bir an önce görmek istiyorum. İlki için 2018 sonbaharını beklemek zorundayız, cosplayerlarınsa hiç vakit kaybetmeden kostümlerini tamamlayacaklarına eminim. Siz ne diyorsunuz? Jodie Whittaker 2018 zaman yolcusu kreasyonuna uygun giyinmiş mi?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.