Daha önce de söyledik, tekrarlamakta da fayda var. Süper kahraman filmleri şu sıralar herhangi bir oyuncu için büyük bir nimet. Bu yüzden çok farklı profilde insanları çektiğini görebiliyoruz zaten. Paul Rudd gibi komedyenlerden, Bobby Cannavale gibi tiyatroculara; Robert Redford gibi efsanelerden, Daniel Brühl gibi Avrupalılara kadar herkes bir tur binmek istiyor bu trene. Çünkü bir süper kahraman filminde oynamayı bırak, oynadığınızın açıklandığı andan itibaren bilinirliğiniz yirmi beş kat artıyor.

Bu özellikle biraz yeni nesilde karşılığı azalan aktörler için ekstra geçerli. Gelecek yaz yepyeni bir nesil Guardians of the Galaxy sayesinde Kurt Russell’a bizim Parliament Sinema Kuşağı’nda New York’tan Kaçış izlerken hayran oluşumuzu tekrar yaşayacak mesela. Bu örnekler belli bir yaşın üzerinde olan kişilere garip gelecek şekilde de çoğaltılabilir bu arada, mesela sizi temin ediyorum, yazın pek çok genç geek Will Smith ile ilk defa tanışacak.

Sharon-Stone

Aynısı, birkaç sene sonra Sharon Stone’un da başına gelebilir. Stone katıldığı bir talk show’da kendisinin bir Marvel filminde “küçük bir rolü” olacağını duyurdu. Filmi söylemedi, fakat “küçük rol” tabirini iki kere kullandığı için, pek çok mecranın aklına ilk olarak Ant-Man geldi. Buradan sonrasında Ant-Man spoiler’ı vermeden konuşmamız mümkün değil, onu uyaralım. Çünkü bildiğiniz gibi, filmin adı Ant-Man and the Wasp olacak. Burada kast edilen Wasp’ın, Janet ve Hank’in kızı Hope olacağını da biliyoruz. Ama aynı zamanda yine biliyoruz ki, MCU’daki ilk Wasp, Janet Van Dyne’dı ve Microverse’te kaybolmuştu.

Pek çok kişinin tahminine göre Sharon Stone Janet Van Dyne’ı oynayacak, ki söylemek gerek, bu tahminlerin bir sebebi de Michael Douglas – Sharon Stone yeniden birleşmesine dair duyulan tozpembiş umutlar elbette. Ne yalan söyleyelim, o tozpembişliğe biz de bir parça katılıyoruz. Gerçekten de iyi olurdu Stone’u kısa da olsa Janet Van Dyne olarak görmek. Yalnız, Ant-Man tamamen milletin yaptığı bir çıkarım. Homecoming’den Ant-Man and the Wasp’a kadar aradaki tüm filmlere de olabilir Sharon Stone… Tek kesin şey, ne olursa olsun, kendisinin MCU’ya geleceği.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.