Sizlerle elimizden geldiğince memleketin güzel insanlarının elinden çıkan işlerle ilgili haberleri paylaşıyoruz. Bu haberimizin mekanı memleketin solunda, sınırın hemen karşısında. Bu yıl Sırbistan’ın Leskofça şehrinde 24-26 Haziran tarihleri arasında 18’incisi düzenlenecek Balkan Genç Çizgi Romancılar Festivali’inde -orjinal adıyla Balkanska Smotra Mladih Atrip Autora’da- sevdiğimiz Türkiye’den çizgi romancılar da yer alacak.

5491f614-101a-4b1d-9a2e-0c9f3754010e

Ethem Onur Bilgiç, Varol Gökdamar, Mustafa Ahmet Kara, Devrim Kunter, Bora Örçal, Selçuk Ören, Hüseyin Özkan, Kenan Yarar ve Özgür Yıldırım’ın katılımlarıyla 25 Haziran’da ise “Çağdaş Türk Çizgi Romanı” sergisi yapılacak. Sesimiz Sırbistan’a kadar uzanıyor mu bilmiyorum ama -olur ya- bu yazı Sırbistan’da geek bir vatandaşa isabet edecekse serginin saat 20.00’de Leskofça Ulusal Müzesi’nde gerçekleşeceğini belirtmek bizim görevimiz. İsabet etmese de Türkiye çizgi romanının dünyaya açılış adımlarının mutluluğunu kendimize saklayacak halimiz yoktu. Bakarsınız sonraki haber Eisner ödüllerinden gelir, ha?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.