Bazen sayımız azalsa da sizlerle yazılarınız aracılığıyla buluşmayı ne kadar sevdiğimizi artık biliyorsunuzdur; bir kısmımız bu buluşmalar sebebiyle bizlerle tanıştı, bir kısmımız bu vesileyle ilk kez bir yazı kaleme aldı, yıllar içinde pek çoğumuz ise bu sayede yazar kadromuza katıldı. 2023’ü uğurlarken yine hem yılın bizlere bıraktıklarını anmak ve üzerimizdeki burukluk ile helalleşmek hem de yeni yılı, tüm getireceklerine yönelik ümitlerimizle birlikte açmak için yazı çağrımızda buluşmak istiyoruz.

Detaylara geçmeden önce, geçtiğimiz yılın çağrısında oldukça beğendiğimiz fakat ülkece yaşadığımız acı deprem sürecine denk geldiği için yayınlayamadığımız yazıların sahiplerine de ayrıca, yeniden yer vereceğimizi belirtelim. Aşağıda konularımızı ve birtakım kurallarımızı bulacaksınız:

Konular

  • MCU’nun Gidişatı
  • Anime Kötüleri
  • 2023 Oyunları

Ödüllerimiz ofiste yıllardır biriktirdiğimiz koleksiyonun içerisindeki roman ve çizgi romanlardan seçilecek, bir kısım da sürprizimiz olabilir, onları pek açık etmiyoruz.

Kurallar

  • Göndereceğiniz yazılarda yazım kurallarına uymanızı beklediğimizi söylemeye gerek var mıdır? Bizce siz zaten bunu düşünmüşsünüzdür.
  • Seçtiğiniz konu ile ilgili 400 kelime söyleyecek sözünüz olması şart. En az 400 kelime yazmalısınız. En fazlasını paşa gönlünüz belirlesin tabii, orası ayrı.
  • Yazılarınızın tamamen size ait olması ve daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bu konuda özel hassasiyetimiz var, kontrol edeceğiz!
  • Yayımlanacak olan yazıların tasarrufunu Geekyapar.com’a verdiğinizi varsayacağız. Bu nedenle yazılarınıza sürüsüyle düzeltme yapılabilir, baştan bu konuda anlaşalım.
  • Her yazıyı yayımlama sözü vermiyoruz, istesek de veremeyiz.
  • Seçtiğiniz konuyla ilgili sınırsız sayıda liste, galeri, makale, inceleme vb. gönderebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz konunun içinde kaldığınız sürece konuyu istediğiniz yöne de çekebilirsiniz. Yaratıcılık her zaman büyük bir artıdır.

Buradan sonrasında konunuzu seçin, derdinizi anlatın. İster MCU’nun kötü gidişatının bilim kurgu yerine büyü gibi mistik konulara yönelmeleriyle ilgili olduğunu savunun ya da Fantastic Four haberleriyle biraz coşar gibi olduysanız kendi fancast adaylarınızın MCU’yu kurtarmak için en iyi yol olduğuna bizi ikna edin; ister yeterince hakkı verilmeyen anime kötülerini bir listeyle sıralayın veya kahraman gibi görünen o karakterin aslında tüm anime dünyası için bir kötü olduğunu kanıtlayın; isterseniz de Baldur’s Gate 3’ün içerisindeki easter egg’leri derleyin yahut oyun sektöründe rekabetçi türün gidişatını tartışın.

Son Tarih: 31 Aralık 2023

Son tarih 31 Aralık 2023‘e kadar yazılarınızı editor[at]geekyapar[nokta]com adresine ve mutlaka “YAZI ÇAĞRISI / Seçtiğiniz Konu” başlığıyla göndermenizi bekliyoruz. Sürprizimiz var, konularımız az çok çeşitli, yeni bir yıla da giriyoruz. Dahası artık sizde, kaleminize kuvvet!

Author

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.