Zaman Çarkı dizisi ilk duyurulduğu günden itibaren hep büyük bir heyecanla geldim karşınıza. Çıkan her haberi, her söylentiyi, her görseli büyük bir mutlulukla yazdım sitemize. Diziden yayınlanan ilk fragman geldiğinde, birkaç zevkine güvendiğim insan aksini iddia etse de ben heyecanımı asla yitirmedim ve bunu da her seferinde dile getirdim. Fakat ilk defa bugün, kalbim kırılarak Zaman Çarkı dizisinden gelen ilk kötü haberi sizinle paylaşmaya geldim. Dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Mat Cauthon’u, ikinci sezonda başka bir aktör canlandıracak…

Yani bunun ne kadar moral bozucu bir haber olduğu kısmına değinmek istemiyorum ama gerçekten çok tadım kaçtı. Daha dizinin oyuncu seçimlerinden ilk görseller gelmeye başladığı anda bu oyuncu seçimlerini övmüş, özellikle Rand, Mat ve Perrin’i çok sevmiştim. Ama eğer sevmesem bile asla dizinin ikinci ortasında bir oyuncunun değişmesini istemezdim. Şimdilik neden ve nasıl olduğunu bilmesek de Deadline’ın yaptığı habere göre ilk sezonda Mat Cauthon’ı canlandıran Barney Harris, ikinci sezonda dizide yer almayacak. Dizinin ikinci sezonunda Mat olarak, The Witcher dizisinden anımsadığımız Dónal Finn’i göreceğiz.

Ben gerçekten neden böyle bir şey gerçekleşti anlamakta inanılmaz güçlük çekiyorum. Dizinin ikinci sezonunun geleceği bundan neredeyse dört ay önce duyurulmuşken nasıl oldu da böyle bir sorun ortaya çıktı hakikaten anlam veremiyorum. Dizinin yapımcısının Amazon olması, oyuncunun yüklü bir meblağ istemesi ya da prodüksiyon bütçesinin yetersiz olması gibi konuları saf dışı bırakıyor. Geriye sadece ya oyuncunun ya da yapım ekibinin birbirinden memnuniyetsiz olduğu ihtimali aklımıza geliyor ama bu sefer de koskoca bir sezon boyunca aklınız neredeydi diyoruz. Yani bir türlü aklımız ermiyor, ne oldu da Barney Harris ikinci sezonda yer almamaya karar verdi?

Açıkçası ne olduğunu ilerleyen zamanlarda daha iyi öğreniriz fakat dizinin daha başında böyle bir oyuncu değişimi beni çok üzdü. Ayrıca ne yalan söyleyeyim Barney Harris, Dónal Finn’den çok daha iyi bir Mat Cauthon portresi çiziyordu. Bunun için de ayrıca moralim bozuluyor. Neyse, umarım bu bir nazar boncuğu olarak kalır ve dizinin bize vereceği tek kötü haber olur.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.