Zaman yolculuğu kavramı biz geekler için her zaman ilgi çekici bir konsept olagelmiştir. Bir cihazın yardımıyla zamanda ileri-geri yolculuk etmek, tarihe şekil veren olaylara tanıklık etmek ya da geleceği tamamıyla değiştirmek her zaman üzerinde düşünmesi ilgi çekici bir konu oldu bizim için. Bu yüzden zaman yolculuğu yapmayı her zaman büyük bir lütuf olarak algılamışızdır. Peki, ya öyle değilse? Ya zaman yolculuğu sandığımız gibi bir lütuf değil de lanetse? Geçtiğimiz günlerde fragmanı yayınlanan HBO Max dizisi The Time Traveler’s Wife da tam olarak bu soruyu soruyor ve elinden geldiğince yanıtlamaya çalışıyor.

The Time Traveler’s Wife, Audrey Niffenegger’in aynı isimli romanından uyarlanıyor. Hatta bu tarz yapımlara ilgisi olanlarınızın da bildiği gibi romanın ilk uyarlanması değil bu. 2009 yılında başrollerinde Rachel McAdams ve Eric Bana gibi yıldızların içerisinde bulunduğu bir filmle izleyici karşısına çıkan hikâye, on üç yıl sonra bu kez televizyon dizisi olarak geliyor. Theo James‘in talihsiz zaman yolcusu Henry’i canlandıracağı dizide Game of Thrones ve Downton Abbey dizilerinden hatırlayacağımız Rose Leslie, talihsiz zaman yolcumuzun daha da talihsiz eşi Clare’e hayat verecek. Şimdiye kadar her şey güllük gülistanlık değil mi? Öyleyse hemen kötü haberi veriyorum. Dizinin yapımcılığını bir türlü yıldızımızın barışmadığı Steven Moffat üstleniyor…

Toplamda altı bölümden oluşan The Time Traveler’s Wife dizisi, zamanda yolculuk yapmasını sağlayan alışılmadık bir genetik bozukluğa sahip Henry isimli bir adamın, Clare isimli bir kadınla yaşadığı aşkı konu alıyor. Eşinin istemsiz bir şekilde ortadan kaybolarak zamanda yolculuk etmesinin ardından onun için endişelenen ve bir taraftan da böylesi sıra dışı bir evliliği yürütmeye çalışan Clare’in hikâyesinin yanı sıra hastalığı yüzünden gelecekte ya da geçmişte başını sürekli belaya sokan Henry’nin maceraları da fazlasıyla ilgi çekici duruyor.

Game of Thrones’un, içerisinde The Rains of Castamere gibi efsanevi bölümlerinden birini yöneten David Nutter yönetmen koltuğunda oturduğu The Time Traveler’s Wife, 15 Mayıs‘ta bizlerle buluşacak. Açıkçası ben fazlasıyla coştum diziye. Siz nasıl buldunuz fragmanı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.