Civil War’la ilgili gelen oyuncu kadrosu haberlerini hatırlıyor musunuz? Age of Ultron’dan sonra Marvel resmen her geçen gün yeni bir karakteri ekliyordu işin içine. Başta sadece Black Panther, Iron Man ve Captain America ile çıktığımız yolculuğa sonda Scarlet Witch, War Machine, Vision, Ant-Man, Spider-Man, Hawkeye, Black Widow gibi karakterleri de eklemiş, en nihayetinde elimizdeki flimin bir Avengers 2.5 olduğuna ikna olmuştuk. İki eksik vardı sadece, Mark Ruffalo’nun oynadığı Hulk ve Chris Hemsworth’ün oynadığı Thor.

Bir süre bu arada Ruffalo’nun kafa karışıklığı, bu eksikliklerin bire inmiş olabileceğini düşündürdü bize. Ruffalo bir ara “Valla ben Robert’la konuştum, filmdesin dedi ama?” gibi beyanlarda bulundu, hatta bu beyanlar tırmanıp “Ya inanın ben de bilmiyorum içinde miyim filmin değil miyim?” kıvamına geldi. Çok uzun bir süre boyunca ses çıkmayıp, bir de üstüne Hulk’ın Thor: Ragnarok’ta kendine yer bulacağı açıklanınca, biz bunları Civil War’da olmayacağına yorduk, meseleyi kapattık.

ht_hulk_kb_150218_16x9_992

Meğerse bir çıt erkenci davranmışız. Filmin çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte inceden başlayan promosyon röportajlarından birinde, Falcon rolüyle üçüncü kez karşımıza çıkacak olan Anthony Mackie, bizim gözümüze GeekTyrant’tan takılan şu ibareleri kullandı.

Film gerçekten çok iyi. Bence bu bir aksiyon filminden ziyade, bir aktör filmi. Hikayenin çok net ve ilginç olduğuna inanıyorum. Ayrıca Robert Downey Jr, Chris Evans, Scarlett Johansson ve Mark Ruffalo’nun harika oyunculuklar sergilediğine şahit oluyorsunuz. Ha ayrıca bir de aksiyon var. Bence bu bir En İyi Film Oscar’ına aday olan ilk süper kahraman filmi olabilir.”

Mackie’nin sona sıkıştırdığı felaket Pollyanna düşünceyi bir kenara bırakacak olursak, bu baya baya meseleyi kapatıyor, değil mi? Herhalde artık tartışılacak bir yönü yok. Mackie çok net bir şekilde “Filmde Ruffalo’nun çok iyi oyunculuğu var” diyor, herhalde “Avengers’dan çok iyi oynadığı sahneleri kesip yapıştırdılar” diye bir şey kast ediyor olamaz, değil mi? Yok. O hâlde bizim sormamız gereken soru şu; Marvel bunu niye Ruffalo’nun gafına rağmen bu kadar gizledi? Neticede Hulk adam, söyle gitsin, ekstra değer katardı filmine; değil mi? Çok acayip. GeekTyrant çizgi romanlarda Thor klonunun üstlendiği rolü Hulk üstlenecek diyor, ama benim aklıma pek yatmadı açıkçası. Bundan da fazla bir şey olmalı. Stamford patlamasını Hulk’a yamamış olabilirler mi? Sonra Hulk’ı uzaya fırlatmalı falan? Neticede adamın bir sonraki filmi Ragnarok, ve o film de büyük ölçüde uzayda geçecek. Buna paralel olarak Illuminati’yi de görebilir miyiz acaba filmde? Bunlar hep deli sorular… Peki sizin var mı cevabınız?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.