Birazdan söyleyeceklerim size dedebeylik gibi gelebilir fakat eskiden biz geeklerin sevdiği şeyler; genelde kimsenin bilmediği, sadece bizim bildiğimiz içerikler olurdu. Fakat sürekli söylediğimiz “Geek shall inherit the Earth!” söylemi son yıllarda gerçek oldu ve geekler olarak dünyayı gerçekten ele geçirdik. Artık eğlence sektörünün her bir kategorisini geek içerikler domine ediyor. Tabii daha önce bize özel olduğunu düşündüğümüz bu yapımlar popülerleşince onları sevmeyi bırakacak değiliz. Bugün de benim de hayran kitlesi içerisinde bulunduğum bir içeriğin, dünyaca ünlü bir yapıma dönüşmek için attığı ilk adımı sizlerle paylaşıyorum. Karşınızda The Legend of Vox Machina!

Aslında ilk adımı demek doğru olmaz. 2015 yılında başladıkları D&D maceraları olan Vox Machina’yı animasyon hâline getirmek için Kickstarter kampanyası başlatan Critical Role ekibi, hedefleri olan 750.000 dolar barajını tam 7 milyon dolar geçmiş ve söz konusu bu kampanyalarıyla birlikte tüm Kickstarter rekorlarını altüst etmişti. Beklediklerinden çok daha büyük bir destek ile karşılaşan ekibimiz tabii bir anda çok daha büyük bir projeyle başa çıkmak zorunda kalmışlardı. Biz hangi platformda, nasıl izleyeceğimizi düşünürken Critical Role ekibimiz Amazon ile anlaştı ve The Legend of Vox Machina’nın, 28 Ocak’ta yayınlanacağını duyurdu.

The Legend of Vox Machina, Pike Trickfoot (Cüce Papaz), Keyleth (Yarı-Elf Druid), Percival “Percy” Fredrickstein Von Musel Klossowski de Rolo III (İnsan Silahşör), Grog Strongjaw (Goliath Barbar), Scanlan Shorthalt (Cüce Ozan), Vex’ahlia (Yarı-Elf Ranger) ve Vax’ildan (Yarı-Elf Rogue) isimli karakterlerin bir araya gelerek atıldıkları birbirinden heyecanlı ve aynı zamanda komik maceraları konu alıyor. Animasyonu seslendirmek için, bu karakterlere en başından beri hayat veren; Matthew Mercer, Ashley Johnson, Travis Willingham, Laura Bailey, Liam O’Brien, Taliesin Jaffe, Marisha Ray, ve Sam Riegel yeniden bir araya geliyor.

Animasyonumuzdan gelen ilk büyük fragmanımıza gelecek olursak açıkçası beğendiğimi söylemeliyim. Vox Machina’nın espri anlayışını oldukça iyi yansıttıklarını düşündüğüm animasyon stüdyosu, ayrıca karakterlerimizin orijin hikâyelerine değinmeden de geçmemiş. Sevdiğim karakterlerin hikâyelerini bir de animasyon olarak izleyecek olmam bir yana dursun, bunu yaparken birçok dostumun da sonun da bana katılacağını bilmek ve Vox Machina üzerine muhabbetler döndürecek olmak beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bu yüzden The Legend of the Vox Machina animasyonunu sabırsızlıkla bekliyorum. Size de beklemenizi tembih ediyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.