Bir his eksik olduğu zaman onu tamamlamak için müzikten yardım almak yeni bir şey değil. Bunu biz burada, bugün uydurmadık. Dünyada müzik kadar konsantre ve kuvvetli bir biçimde his aktarımı yapan bir şey daha yok. Dolayısıyla o an neye ihtiyaç duyuyorsanız, onun müziklerini bulup hayatınıza biraz o duygudan kazandırmak; nadir değil, zor değil. Spotify yıllardır bunun ekmeğini müthiş bir biçimde yiyor zaten.

Ancak bu noktada bir şeyi itiraf etmek lazım: bazı hisleri ayrıştırmak diğerlerinden daha zor. Örneğin biz bu listeye başlarken, çok berrak bir gayeyle atladık yola: Özgüven pompalayacak, insana “Ben her şeyi yapabilirim lan?” dedirtecek, kafasını dikleştirecek şarkıları art arda dizmek istedik. Ancak sık sık, elimizin giderek motivasyon veren, gaz veren, inanç sağlayan, ilham veren ya da en kötüsü, öfke belirten şarkılara kaydığını gördük.

Listeyi bu yüzden düz bir çizgide tutmak zor oldu; ama en nihayetinde, sabah dinlerseniz gününüzün geri kalanı boyunca omurganızı biraz daha dik tutmanıza vesile olabilecek şarkıları bulabildiğimize inanıyoruz. Bazıları tempo olarak yüksek, bazıları sözleri ile veriyor mesajını. Bazıları indie, bazıları rock; ve itiraf edelim, büyük bir bölümü de rap. Bu konuda da özür dileyecek değiliz, özgüven pompalamanın kitabını yazıyor rap 25 yıldır.

Yalnız tespit ettiğimiz bir ortak noktayı paylaşmak isteriz: Bir iki istisna dışında özgüven pompalayacağına inandığımız şarkıların genel olarak ortak noktası çok sağlam bir basa sahip olmaları oldu. Ne ilgisi var tam olarak bilmiyoruz, ama gerçekten iyi bir bas tınısı bir şarkıyı “ehere” seviyesinden, “RÖHAR” mertebesine rahatlıkla çekiyormuş. Siz de bir dinleyin, gününüz mağrur bir RÖHAR hissiyatıyla geçsin. Her şey mümkün güzel geek insanlar, kendinize mukayyet olun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.