Hatırlayacaksınız, giderek kendi formatını farklı markalara lisanslama konusunda Pinball ve LEGO oyunları ile aynı kategoriye doğru koşan Telltale’in Walking Dead, Fables, Game of Thrones, Borderlands, Minecraft ve Batman’den sonra bir adet de Marvel oyunu yapacağı duyurulmuş; ardından da Telltale konuyla ilgili köşesine çekilmişti. Biz de bu harekette bir mantık görmüştük, zira kuvvetle muhtemel böylesi bir oyunun diğer Telltale eserleriyle karışmasını kimse istemiyordu.

Fakat işte, su uyur; geek dünyası uyumaz. Telltale’in Marvel lisansıyla ne yapacağı meselesinin ortaya çıkması için ses sanatçıları sendikasının galeyana gelmesi gerekiyormuş demek ki. Amerikalı seslendirme sanatçılarının sendikası SAG-AFTRA, şu sıralarda toplu olarak maaş seviyelerinin arttırılması için çabalarını sürdürmekte. Bu çabaların bir parçası olarak da, kamuoyu yaratmak adına, henüz seslendirmecileriyle kabul edilebilir buldukları yeni standartlara uygun anlaşmalar yapmayan projeleri ifşa ediyorlar.

2e5b2f7f17f2f387bd3309a4956b88a2

Bu ifşa listesi içerisinde, pek çok bilindik oyun ve proje var; örneğin yeni Saints Row ve Uncharted 4 DLC’si gözümüze çarptı. Ancak pek çoğu, kod isme sahip ve anlaşılmıyor. Bir büyük istisnayla. Listede O’Farrell Enterprises, LLC adına kayıtlı iki oyun var. Biri The Walking Dead, Season 3; diğeri de Guardians of the Galaxy, the Video Game. O’Farrell Enterprises ismi normalde bir şey ifade etmiyor, ancak The Walking Dead Season Two ve Tales from the Borderlands’in seslendirme yönetmenliğini yapmış isim Darragh O’Farrell olunca, şirketin adına kayıtlı oyunlardan biri The Walking Dead, Season 3 olunca, parçaları birleştirmek de zor olmuyor.

Bir yandan bakınca, epey mantıklı bir hareket. Birincisi, Guardians of the Galaxy’nin mizah tonu, Telltale’in taa Sam & Max ve Tales of Monkey Island günlerinden kalan komedi kaslarına güzel uyacaktır. Öte yandan, zamanlama olarak da mükemmel. Böylesi bir oyun, önümüzdeki Mayıs ayında vizyona girecek olan Guardians of the Galaxy vol. 2 ile de harika paslaşacaktır. Peki Telltale’in eski standardında mı olacak, yoksa son zamanlarda biraz yüz büktüren çizgisinde mi? Orasını bekleyip göreceğiz işte. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.