Geçen sene Temmuz’un başlarında patlayan Pokemon Go furyası sonrası sokaklar, poketopları ile eşsiz birinci jenerasyon yaratıklarını toplamak için koşturanlarla dolup taşmıştı adeta. İlk bir aylık sürede bilenle bilmeyenin ortak hırslar eşliğinde Pokemon aradığı dönemin ardından, ortaya çıkan hile hurda muhabbetleri nedeniyle oynamayı bırakan güruh da en az o kadar fazlaydı doğrusu. Şimdilerde ise, izlememesine rağmen oyun nedeniyle Pokemon’a aşinalık kazanmış yeni nesli bile bir yerinden vurabilecek bir haber duyuruldu yurt dışından. Ama sanıyoruz ki, 90’lar boyunca süregelen ve 2000’lerin henüz çok başlarında kısa bir süre devam etmiş bu sıkı hayran nesli daha çok etkileyecektir haberimiz. O zaman daha uzatmadan olayı patlatıyoruz: Pokemon’un filmi yolda!

Animenin çıkışının 20. yıl anısına Ash ve Pikachu’nun kökenlerini işlemeyi planlayan film için şimdilik 2018 yılının işaretlenmiş. Comicbook.com’un belirttiğine göre filmin adı ise Pokemon the Movie: I Choose You (Pokemon Filmi: Seni Seçtim) olacakmış. Üstelik son vakitlerde dönüp duran “Brock ve Misty olmayacak” haberlerine rastladıysanız, o da filme dair gelen bilgiler arasında. Şöyle ki, Ash ve Pikachu’nun odağına alacak olan film, Misty ve Brock’u Ash’in geçmişinden sileceğe benziyor. Film için ise birkaç ay evvelinden yayınlanmış şu teaserı şöyle bırakalım, görmeyenler de görmüş olur böylelikle:

https://www.youtube.com/watch?v=uWTq8btBa7Y

Pokemon antrenörleri için oldukça olağan olabilir bu film olayı. Zira sıkı takipçilerinin de bildiği üzere neredeyse her sene Pokemon üzerinden gelen bir yapımın olduğu gibi bir gerçek mevcut. Yine de Pokemon Movie: I Choose You için gelen bir iki detay fazlası da göz çıkarmaz dedik, sizinle paylaşmak istedik.

Ash ve Pikachu’nun artık 21. senesine girecekleri filmde Misty ve Brock’un, Souji ve Makato isimli karakterlerle değiştirilecek olmaları da bir hayli üzücü doğrusu. Bu değişimin sırf reklamsal amaçlarla yapılmış olduğu düşünülüyor ve bu ikiliye eşlik eden Pokemonlar için ise “Misty ve Brock’unkilerden daha popüler” beyanı kullanılıyor. Hayırlısı artık. Henüz tam anlamıyla Misty ve Brock’a elveda demeyeceğimiz de söyleniyor fakat, Ash’in hikayesinde önemli bir yer tutan antrenörlerimizin hikayenin hak ettikleri yerinde olmayacağı ne yazık ki bazı hayranları üzeceğe benziyor.

Siz ne dersiniz Pokemon eğitmenleri? Pokemon Movie: I Choose You nasıl olur? Misty ve Brock’un yokluğu bahsettiğimiz kadar büyük bir hayal kırıklığına neden olacak mı? Yoksa biraz yenilikten zarar gelmez diyenlerden misiniz? Yorumlar sizi bekler!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.