Ozan’ın D23 hakkında söylemiş olduğu çok güzel bir laf var: “Disney’in, artık diğer geek fuarlarına ihtiyacının kalmadığını cümle aleme göstermek için her yıl büyük etkinlikler eşliğinde düzenlediği D23 Expo…” Her geçen sene, yıllar boyunca ele geçirmiş olduğu şirketlerle beraber en tepedeki yerini hem koruyup hem arttıran Disney için gerçekten de söylenebilecek en doğru sözlerden biri. Çünkü Disney’in artık başkalarına da ihtiyacı kalmadı, kendi reklamını yaptırmak için başka fuarlara da. Animasyon şirketi olarak başlayan bu oluşum, şimdi günümüzün sinema domine eden filmlerini etiketi altında toplamış vaziyette.

aladdin_1992_0

Bu şanını hala sürdüredursun, D23 Expo kapsamında bir sürü haber yığın etti dün gündüz saatlerinde. Frozen’ın Olaf’ından tutun, Dumbo’nun yeni filmine kadar her minik detay paylaşıldı; üstüne bir de Marvel furyası patladı gitti. Infinity War trailerının tasviri ile coşan hayranların, artık animatik tarafına dair çok fazla heyecanı kalmadı sanırsak. Ama uzun süredir sıkıntılarla boğuşan bir filmden gelen haberi de duyurmadan geçmek istemedik: Bahsini ettiğimiz yapım Aladdin’in live-action filmi.

Minik gibi gözüken ama aslında büyük problemlere yol açan sıkıntıları bir süredir yaşıyordu Aladdin filmi. Haftalardır goygoyu dönen “Aladdin’in başrol bulamaması” gibi haberler, takip edenleri için fazla uzun sürdü hatta. Ne Jasmine’e ne de Aladdin’e bir türlü kalifiye oyuncu bulamayan Disney, sonunda D23 ile bu problemini de giderdiğini ilan etmiş oldu: Yeni Aladdin ve Jasmine’imiz Mena Massoud ve Naomi Scott’a merhaba deyin! 

asd

Will Smith’in Genie’yi oynayacağının artık kesin ve net bir şekilde açıklığa kavuştuğunu da ekleyeceğimiz haberimizin asıl odağı Jasmine’e ama daha çok Aladdin’e gelelim biraz. The Hollywood Reporter’ın belirttiğine göre 2000 aday arasında Dev Patel ve Riz Ahmed gibi isimlerin de yer aldığını, ama nihayetinde Mısır doğumlu-Kanada’da yetişmiş Massoud’da karar kılındığını öğrendik. Bakın 2000 aday arasından diyoruz. Aladdin için büyük sıkıntıları var derken, mübalağa yapmıyorduk sahiden. Üstelik Guy Ritchie’nin yöneteceği canlı müzikalde, çok daha büyük isimler yerine Massoud gibi biraz daha parlatmaya çalıştıkları bir yıldızı seçmeleri de ne kadar doğru zamanla göreceğiz. Şu an ise Aladdin’in oyuncusundan pek memnun değil geek bünyelerimiz, aradan çıkarmış olalım.

Şimdilik başrol oyuncularının oldukça taze ve toy isimlerden seçilmiş olmasının yanı sıra, Will Smith’in Genie’si konusunda Robbie Williams sonrası ne kadar yükselebileceğimizden emin olmadığımızı da belirtelim. Guy Ritchie’nin müzikali için heyecan seviyemizin bir türlü stabil olmadığı gerçeği dışında, en çok Jafar için gelecek gelişmeleri iple çekiyoruz, onu da ekleyelim. Sonuçta Disney’in en köklü kötülerinden biri kendisi, değil mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.