Tekrardan çekilen ya da ilkinin muhteşem başarısından dolayı devamının parasal sebeplerden dolayı çekildiği filmlerden gerçekten çok bıktım. Yıl olmuş 2019, hala eski filmleri allayıp pulladıktan sonra tekrar önümüze getirmeye çalışıyorlar. Bakın, bir tüketici olarak ben bu durum karşısında “Fikirleriniz mi tükendi?” sorusunu sorma hakkını kendimde görürüm işte.

Ghostbusters’ın tamamı kadınlardan oluşan reboot filmi üzerine çok fazla haber ve yazı yazdık; bir şeyler konuştuk. Hatta 2017’de, bu içinde bulunduğumuz sene için geleceği söylenen bir Ghostbusters filmi haberini de yapmıştık. Reitman’ın ser verip sır vermediği, ağzından bir kelime dahi alınamayan bir haber içeriğiydi bu. Yazıda bizzat söylediğim bir cümleyi alıntılamak istiyorum sizlere bu sırada: “…anlıyoruz ki Reitman gelen eleştirileri pek de duymuşa benzemiyor. Ya da duymuş ama inanamıyor oluşunun kaynağı buradan geliyor da diyebiliriz belki, kararsız kaldık.”

ghostbusters-facebook

O vakitler için, bu tamamı kadınlardan oluşan Ghostbusters kadrosunun devamı niteliğinde bir proje geleceğini düşünmekle pek de yanlış yaptığımızı düşünmüyorum doğrusu. Aksine, hiçbir şekilde açıklama yapmadıkları için çok da yerinde bir tahmin ile “meh” tarzında beklentisiz olduğumuzu söylemenin çok yerinde olduğunu biliyorum. Ancak bu haberin üstünden tam iki sene sonra gelen yepyeni bir gelişme ile yukarıda alıntıladığım cümlenin aslında değişmesi gerektiğin fark ettim. Reitman gelen eleştirileri gayet de duymuş, hatta üstüne yeni projede yaptıkları hatayı örtmek için harekete geçmiş. Nedeni de çok açık; çünkü Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman, 80’lerin Ghostbusters evreninde geçen bir devam filmi çekmek için kolları sıvamış!

Up in the Air ve Juno gibi filmlerin yönetmeni olarak da bilinen Jason Reitman, Ghostbusters’ın çok küçük yaştan beri hayranı olduğunu söyleyerek bir güven oyu alma konusunda kamuoyu oluşturmuş kendince. Sony’nin ise 2019’da geleceğini duyurduğu bu projenin bir sene ertelenerek 2020’de sinema salonlarına gelmesi için çizelge değişikliği yaptığı Entertainment Weekly tarafından açıklandı.

Şimdilik daha fazla detayı yok projeye dair. Ama Jason Reitman’ın bu evren için anlatılacak çok hikaye olduğunu söylemesi gerçeği, hayranların yüreklerine ne kadar su serpebilir biz onu merak ediyoruz.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.