Assassin’s Creed serisi video oyun tarihinin fragman konusunda en istikrarlı biçimde efsanevi serilerinden biri; artık ömrünün onuncu yılına girdiğimiz şu yılda bunu tartışmanın alemi yok. Bu mevzuyu sizlerle filme de inceden gömmek suretiyle konuşmuştuk zaten. Biz Assassin’s Creed fragmanlarını epey seviyoruz. Bu sevişmenin arkasında yatan birçok sebep var, ve biz bu sebeplere yekten bir videoyla selam durmak istedik.

Öncelikle, Assassin’s Creed serisini seviyoruz bir kere. Serinin kemiğinde yatan şeyler, 2017 itibariyle hâlâ ilgi çekici aslında -her seferinde farklı bir zaman diliminde ikamet etmek, antik şehirleri trabzanına kadar keşfetmek, farklı tarihi karakterlerle hoşbeş etmek, enteresan lokasyonlarda özgürce koşmak… Video biraz bu hislerin yıllar içerisinde Assassin’s Creed serisindeki farklı tezahürlerini de kucağına alıp, sarıp sarmalamak istiyor.

Ama onun da ötesinde, bir müzik var Assassin’s Creed fragmanlarında. 2007’de Ubisoft, E3’te o vakitler fena hâlde bir Prince of Persia çakması gibi duran ilk Assassin’s Creed’i tanıttığından beri fragmanlar arkalarında hep güzel müziklerle geliyorlar. Biz o yüzden videonun merkezine, her şeyden önce iyi bir müzik koymak istedik. İş seçime geldiği zaman, oyu gerçekten fragmanlarda boy göstermiş bir şarkının kapacağı belliydi. İki adaya kaldı ihale en sonunda, biri Everybody Wants to Rule the World’dü, diğeri de Iron. En nihayetinde, Iron bize daha Assassin’s Creed geldi.

O yüzden Iron’ı aldık, merkeze koyduk ve 2007’den 2016’ya kadar çıkmış dokuz Assassin’s Creed ana oyununda bir tura çıkalım istedik. Geçen seferki 2017’nin 28 filmi videosundaki küçük montaj esprilerine sizden çok olumlu tepkiler alınca, yine aynı damardan girelim istedik. Burada da ufak edit şakaları var. Geçiştir, küçük oynamalardır, referanslardır; bulup yakalaması sizde. Ha bir de bu Geçmişten Günümüze serisinde ne görmek istersiniz ileride, onu da yorumlarda yazın! İyi seyirler, öpüyoruz!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.