Bazı oyuncuların dizi ve sinema sektörü bünyesinde gerçekten eşsiz bir mücevher değerinde olduğunu düşünüyorum. Gerek yetenekleri, gerek davranışları ve gerekse de bir role ne kadar uyduklarıyla hep bir adım önde olan kişiler var. Örneğin, hanginiz çok önceleri okuduğunuz bir kitabın kahramanını hayal dünyanızda betimleyip yarın öbür gün en uygun aktör ya da aktristi seçmedi ki kendince? Bunu yapmayan var mı? Yapmadım diyorsanız bence bir miktar üzülebilirsiniz, çünkü bu kitap okumanın verdiği en büyük zevklerden biri sanırım. Hatta öyle ki, Game of Thrones’un yazarı George R.R. Martin bile bu konuda oldukça büyük bir hayran kıvamında.

Peter Dinklage

Herkesin ekranına kilitlenerek izlediği ve bir sonraki haftayı iple çektiği dizi Game of Thrones’u çoğunuz izliyorsunuzdur diye düşünüyorum? Sezonlardır kendisine hayran bırakan bir yapım ve neredeyse her bölüm “Yine kime kıydılar acaba?” korkusu yaratan bir hikaye… Gerçekten de bir hafta beklemeyi zorlaştıran bir dizi kendisi. Şimdi size açıkça soruyorum, dürüstçe cevap verin: Dizi boyunca “Şu ölürse kesin bırakırım!” dediğiniz bir karakter oldu mu? İyi düşünün bu sorunun cevabını, zira kimler gelip geçti koca koca sezonlarda, kimler katledildi, kimler öldürüldü… Aklınızda hemen belirecek bir karakter olduğundan eminim. Hatta bir adım daha öteye giderek, bu pozisyona uygun belki de tek karakter olabilecek kişiye nokta atışı yapabilirim sanırsam. Tyrion Lannister desem, beni yanıltacak çok da büyük bir çoğunluk olmaz herhalde? Sahiden, Tyrion için bu kadar içten duygular hissetmeyen var mı? Dizinin en sevilen karakterlerinden biri olan Tyrion ile George R.R Martin’in “büyük bir hayran kıvamında” olmasının ne alakası var peki? Hemen söyleyeyim.

Öğrendiğime göre George R.R. Martin, Game of Thrones için oyuncu seçimlerinde en fazla Tyrion’ı oynayacak kişi için ısrarcı davranmış. “Peter Dinklage olmazsa, Tyrion’ı unutun.” restini çekip son derece riskli bir kararlılıkla konuşan Martin’in bu isteği ters tepmemiş neyse ki. Peter Dinklage bu teklifi seve seve kabul edip, şimdilerde dizide sonuna kadar desteklediğimiz nadir karakterlerden olan Tyrion’ı canlandırmayı üstlenmiş. Vallahi pek de iyi olmuş, kendisinden sonuna kadar da memnunuz bu konuda. Zaten ona bir şey olursa hayranların ayaklanacağı konusunda da büyük endişelerim var. Tyrion’ın sonu da “Daryl ölürse isyan ederiz!” kıvamında bir tehlikeye dönüşmesin de, aman…

Peki bunca cümle, bunca kelam ne için söylendi? Elbette Peter Dinklage’ın ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar sevdiğimizi vurgulamak için. Çünkü Dinklage gönüllerimizin yıldızı, onu fazlasıyla seviyoruz. Yer aldığı yapımlar kötü olsa bile izleriz vallahi, ne diyelim. E hal böyleyken de, kendisinin çizgi roman kültürüne dair en büyük filmlere bir kez daha giriş yapıyor olmasının da ciddi anlamda önem taşıdığını düşündük. Çizgi roman kültürü ve en büyük filmler demek ne demek oluyor diye sorarsanız uzatmadan söylüyoruz: Dinklage, Infinity War filmlerinin kadrolarına katılacak isim olarak düşünülüyor!

infinitywar-165817

Evet sahiden, bu oldu. Gönlümüzün paşası Dinklage, Avengers filmleri üzerinden gidecek olan Infinity War Bölüm 1 ve Bölüm 2’nin kadrosunda oldukça önemli bir isim olarak düşünülüyormuş. Neredeyse şu ana dek gördüğümüz -neredeyse demek de az kalır sanırım- bütün Marvel Sinematik Evreni karakterlerini görebileceğimiz Infinity War filmleri için oyuncuların arasına dahil olduğu düşünülen Dinklage için henüz gelişmeler sadece bu kadarla sınırlı ne yazık ki. Kendisinin her iki filmde de kilit bir rol oynayacağı söylense de, karakterine dair henüz bir açıklama yapılmadı. Birçok hayran fiziksel özelliklerine ya da daha önceden canlandırdığı karakterlerin kişiliklerine göre en uygun karakteri bulma yönünde tahmin yarışlarına girişse de, Marvel’dan daha bir ses çıkmadı. Variety’nin kaynaklık ettiği bu haberimize noktayı da, henüz Infinity War senaryosunun belirsiz olduğunu söyleyerek koyalım.

Henüz çok detaylanmasa da, Peter Dinklage’ın X-Men: Days of the Future Past dışında bir başka Marvel filminde daha görülecek olması konusunda ne düşünüyorsunuz sevgili geekler? Üstelik X-Men filmlerini MCU’dan biraz daha ayrı tutmak söz konusuyken, Infinity War gibi fazlasıyla kırılma noktası sayılabilecek ölçüde büyük bir film için kilit rolde olduğu bilgisi sizce de çok takip edilesi bir soru değil mi? Bizcesi öyle ama sizcesini de duyalım tabii. Yorumlarda belirtmeyi unutmayın, Dinklage sevginizi dökebildiğiniz kadar döküverin!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.