An itibariyle okuyucularımız ikiye ayrılıyorlar: Halsey‘nin kim olduğunu bilenler ve yaşı 23’ün üstünde olanlar. Sinema sektöründe makus talihini ısrarlı olsa da yenemeyen Sony‘nin son yaptığı anlaşma sonrasında ortaya somut bir film çıkar, bu film de öykündüğü 8 Mile kadar vurucu olursa o zaman bu kategorileri şöyle değiştireceğiz: Halsey‘nin kim olduğunu bilenler ve “Ben Halsey’yi filmi çıkmadan önce bile biliyordum akıllım” diyenler.

Filme gelmeden önce, Halsey’nin hayatından bahsetmemiz gerekiyor. 29 Eylül 1994, New Jersey doğumlu olan Amerikalı şarkıcı bundan birkaç yıl önce internet üzerinden bir şöhret kazandı. Yaptığı özgün şarkıları dönemin makbul platformlarında elden ele gezdirilen Halsey, bir anda kendisini The Kooks ve Imagine Dragons gibi gruplarla turneye çıkarken buldu. 2015’te çıkarttığı LP‘si “Badlands” ona Platin Plak kazandırırken, asıl voleyi 2016’ya tek atan Chainsmokers şarkısı Closer‘ın vokallerini yaparak vurdu.

Bu işin geniş fırça darbeleriyle çizilmiş tablosu, ancak her süperstar gibi Halsey’nin de hayat hikayesinde enteresan nüanslar var. Üniversiteden maddi imkansızlıklar sebebiyle ayrılma, New York’ta geçen bohem yıllar, zorlu yıllar; bunun sonucunda yazdığı Ghost‘un Soundcloud’da saatler içerisinde bomba gibi patlaması, bir anda gelen plak şirketi anlaşması… Bütün bunların üstüne Halsey’nin sosyal aktivist hüviyeti ve genel olarak karizmatik kişiliği eklenince ortaya ilginç bir karakter çıkıyor.

İşte Sony de bu karakteri bir filme çekmek istiyor. Filmin başrolünde de Halsey oynayacak. Burada netleştirmemiz gereken bir konu da var elbette: Bu proje hayatına böyle başlamadı. Deadline’ın haberine göre Sony 23 yaşındaki genç müzisyeni toplantıya çağırdı. “Ablacım senle film yapmak istiyoruz, n’apalım?” diye konuştular. En nihayetinde 8 Mile-vari bir otobiyografik filmde karar kılındı. 8 Mile fena değildi. Bu da kurtarır mı? Ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.