Avengers: Age of Ultron fragmanını bu denli övmemizin başlıca sebeplerinden biri, müzik, senaryo ve görsellik uyumuydu şüphesiz. Normal “karanlık devam filmi” fragmanlarının yolundan gitmeyi tercih etmemişti Age of Ultron fragmanı. O tip fragmanları bilirsiniz, arkaya Nine Inch Nails koyarlar, Inception’daki “ZOOOONG” sesi gibi şeyler gelir sık sık… Age of Ultron Allah için o tip klişeleri de yerine getirdi. Ama bizi asıl vuran, resmen ürpertici bir havaya sahip oluşuydu. Bunu da arkada çalan Pinokyo şarkısına borçluydu şüphesiz.

1940 tarihli Walt Disney’s Pinocchio filmindeki “I’ve Got No Strings” şarkısının inanılmaz ürkünç bir versiyonunu arka plana yerleştiren Age of Ultron, bunu da ana kötüsü Ultron’un programlamasını kırıp, bağımsızlığını kazanmış olmasına bağlıyordu. Kendisinin de dediği gibi, artık ipleri yoktu, özgürdü. James Spader’ın kendinden tüyleri diken diken eden sesi, bu şarkının üzerinde dalgalanınca insan harbiden bir garip oluyordu… Bir de Pinokyo’dan da şüphe eder hâle geliyordu insan, yani o film böyle bir şarkıyı barındıracak kadar korkunç muydu?

Bu şekilde çekilse olurmuş. Nerd Reactor bizim Pajiba’da gördüğümüz muazzam bir mash-up yapmış. Avengers: Age of Ultron fragmanının arka plan seslerini alıp, üzerine Pinokyo kesip yapıştırmışlar. Sonuç gerçekten de muhteşem olmuş. Bir anlığına Age of Ultron’un varlığını unutup, bunu yeni bir “yetişkin çizgi filmi” fragmanı gibi izleyin. Demek istediğimi analyacaksınız. Valla helal olsun Nerd Reactor!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.