Aslında Agent Carter’ın ilk bölümünde ortaya atılan gizler ve ipuçlarıyla ilgili çok yazı yazılır; ama biz abartmayalım, meseleyi daha göze batan ve ilgi çeken şeylere ayıralım dedik. Leviathan bağlantısından zaten bölümün yazısında söz ettik ve kendi -biraz uçuk- tahminimizi az sonra bilahare yazacağız. Şimdilik ise bölüm sırasında adı geçen ve MCU içerisinde ilginç kapılar açabilecek bir noktaya odaklanalım dedik.

İlginçtir, bu nokta bir süper organizasyonun adının verilmesi, bir süper şirket logosunun arka gözükmesi ya da bir kahramanın lafının edilmesini içermiyor. İkinci bölümün sonunda, Agent Carter Angie’nin apartman kompleksinde bir ev tutmak için görüşmeye giderken arkadaşı Angie ona etraftaki diğer kiracıları tanıtıyor. O sırada laf Mary’ye geliyor ve Angie o kadının bir hukuk firmasında sekreter olarak çalıştığını söylüyor. Bizim radarlarımızı açan şey ise, o hukuk firmasının ismi. Goodman, Kurtzberg ve Holliway.

She-Hulk 1 3

Eğer Marvel evrenine aşinaysanız, bu üç isim size tanıdık gelecektir. Çizgi romanlarda Goodman, Lieber, Kurtzberg & Holliway adlı bir hukuk firması var. Genelde Spider-Man, Beast, Starfox gibi kahramanları mahkemelerde temsil ettiler. Bu isimler rastgele seçilmiş kişiler değiller tabii ki. Sırasıyla Marvel’ın kurucusu Martin Goodman, Stan Lee (asıl soyadı: Lieber) ve Jack Kirby (asıl soyadı: Kurtzberg)’den geliyor firmanın adı. Ve firmanın en ünlü çalışanı bir süper kahraman: She-Hulk.

She-Hulk’ın hakları tümüyle Marvel’da. Tabii ki Agent Carter’da kendisini görmemiz çok zor, zira She-Hulk’ın orijin hikayesi kökünden Bruce Banner’a bağlı. Fakat ileride, belki SHIELD’da ya da Netflix dizilerinde; hatta belki filmlerde She-Hulk’ı görmemiz için ilk kapı böylece açılmış oldu. Dürüst olmak gerekirse Charles Soule’un She-Hulk serisine bayılan bir insan olarak bu ihtimali tüm kalbimle destekliyorum. Jennifer Walters isminin ima ettiğinin aksine çok ilginç, sempatik ve eğlenceli bir karakter. Belki kendi başına bir film kaldıramaz, ama bir dizide konuk oyuncu olarak karşımıza çıkabilir. Hatta bence çıkmalı da!

Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Comments

  1. Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. seslendirmesinden sonra Joss Whedon’ın bir gün Eliza Dushku’ya She-Hulk’ı oynar mısın bitanem diye bir teklif götüreceği hayalleriyle yaşamıştım. En azından Agents of SHIELD’te bir şekilde görsek takla atardım. Agent Carter, Jessica Jones, Captain Marvel, Black Widow, Mockingbird derken Ladies of Marvel genişliyor gibi zaten. She-Hulk da şahane olurdu bu listeye eklense.

  2. Ruşen Akman Reply

    IMDB sitesinde oldukça fazla sayıda kadın karakter gördüm ama detaylı araştırma yapmadım, sezon ilerledikçe başka süprizlerde çıkacak bence 😉

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.