Harika performanslar ve eğlenceli senaryo örgüsüyle ancak iki sezon ilerleyebilen Agent Carter, ABC tarafından iptal edilmişti hatırlarsanız. Üçüncü bir sezonunun gelmeyeceğini bildiğimiz dizinin hayranları, sırf Hayley Atwell’i bir daha Peggy olarak görebilmek adına ne kampanyalar başlattılar, ne tepkiler gösterdiler bir bilseniz… Tabii hepsi boş yere yapılmış oldu, zira karar kesin ve nihaiydi. Geri dönüşü olmayan bu karardan sonra ümitlerini ABC kanalından kesen hayranlar, birbirinden başarılı Marvel dizilerini bünyesinde barındıran Netflix’e doğru yöneldiler ve bir ihtimal “Ya Netflix alırsa?” gibi sorular sormaya başladılar. Bu sorular gittikçe yayılmaya başladı ve yetkili mecralara da ulaşmış oldu en nihayetinde. Peki neden Agent Carter’ı platformlarına kabul etmediklerine dair cevapları ne oldu bilmek ister misiniz?

peggy-jarvis-2-850x5601

“Tamamen özgün markaları sahiplenmekle ilgileniyoruz ve Marvel bünyesinde zaten bunlara (özgün çizgi roman dizilerine) sahibiz. Yani daha çok bu nedenden kaynaklanıyor.”

Bu sözleri sarf eden Netflix baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, daha önce başka bir kanalda oynamış olan Agent Carter’ı neden bünyelerine almadıklarını açıklamış oluyor böylelikle. Bir kanaldan diğerine geçecek bir projedense, sıfırdan kendilerinde başlayacak olan bir televizyon şovunu tercih edeceklerini açık açık dile getiriyor kendisi.

“Her şey mümkün. Agent Carter’ı bitirmek bizim tercihimiz değildi. Bu ABC tarafından verilen bir karardı. Sanırım bazen böyle durumlar, bir hayran olduğunuzda oldukça zorlayıcı olabiliyor; çünkü filmlere baktığınızda “Hadi gidip bu filmi yapalım!” gibi gözüküyor. Ve aslında gidip filmi yapıyorlar da. Oysa televizyon aleminde, “Bundan daha çok istiyoruz.”  diyebilmek için bağlantıyı beklemek zorundayız. Özellikle bu konuya istinaden, nedenleri ne olursa olsun, ABC daha fazla Agent Carter siparişi vermedi. Aslında, şu an bu varlığa ve inanılmaz derecede yetenekli aktris Hayley Atwell’e sahibiz ve bilirsiniz, Marvel işin içinde olunca hiçbir şey imkansız değildir.”

agentcarterfinale-122246

Entertainment Tonight’a verdiği bir röportajda “Dizi başka bir kanal tarafından sahiplenilebilir mi?” ya da “Peggy beklemediğimiz bir anda başka bir yerde karşımıza çıkıverir mi?” gibi yöneltilen sorulara istinaden bu sözleri söylüyor Marvel’dan Jeph Loeb. Marvel varken hiçbir şey imkansız değil demek, bazı hayranlara ümit verici bir konuşma gibi gözükse de, son cümleyi çıkardığımızda, bunun aslında pek de mümkün olmadığını anlamamız zor değil.

Hayley Atwell’in performansıyla bizi kendine bağlayan dizi Agent Carter’ın iptal haberinde yıkılan mı yoksa normal karşılayanlardan mısınız bilmiyoruz fakat neden Netflix’e geçmediğine dair bu açıklamalar hakkında neler düşündüğünüzü merak ediyoruz doğrusu. Sizce Netflix’e geçse nasıl bir çizgide ilerlerdi? Daredevil ya da Jessica Jones kadar karanlık bir havaya girse Netflix’te daha mı iyi olurdu? Ya da başka bir kanal sahiplenseydi de yine aynı doğrultuda ilerlese miydi? Yoksa iptal olması yerinde bir karar mıydı? Cevaplarınızı bekliyoruz!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.