Zamanında oynamaya doyamadığımız o güzelim, naçizane oyunların zaman geçtikçe bir şekilde beyaz ekrana uyarlanmasına çoğumuz alışmıştı herhalde, öyle değil mi? Yani oldukça eski bir mazisi olan Tomb Raider‘dan tutun, Prince of Persia‘ya ve hatta daha bu sene çıkmış olan Warcraft‘a kadar birçok oyunun filmi oldu şu ana kadar ve sanırım artık bazı oyuncu bünyeler bu gelen projelere oldukça alışır oldu. Yapılan bu filmler iyiydi ya da değildi, orası tartışılır elbette fakat sonuç olarak bazı oyuncu geeklerin direkt olarak damardan aldıkları hype ile geçirdikleri o zamanlar oldukça kayda değerdi, öyle değil mi? Peki film olmasına alıştık diyelim, bu bünyeler buna aşina artık tamam ama ya dizi olmasına ne tepki verelim?

3f07d293db4d2549f22f184ce52e9c9b51fe1dcc

IGN’de gördüğümüz habere göre 2015 yılında neredeyse her türden oyuncuyu kendine bir şekilde hayran eden oyun Life Is Strange’in live action olarak bir dizisi olması planlanıyor. Legendary Entertainment ve Square Enix‘in beraber yapmayı planladıkları bu dizinin, Life Is Strange oyununun evrenini genişletmek üzerine olduğu konuşuluyor. Şu raddede henüz hiçbir şey kesin ve net değil: İlk bölümden başlayarak beşinci bölüme kadar süregelen hikayeyi işleyecekler mi, yoksa dizi oyundan tamamen kopuk bir öyküye mi sahip olacak henüz kimse bir şey söylemiyor bu konuda.

“Ne yazık ki, şu anda daha yaratma aşamasının başında olduğumuzdan kesin hiçbir şey söyleyemiyoruz. Şu anda sorgulanan tonlarca ihtimal var. Legendary’nin ne tür açılardan bahsetmek istediğini görmemiz lazım.”

Bu sözleri sarf eden Michel Koch da, oyun için henüz hiçbir şeyin net olmadığını ve daha karar aşamasında olduklarını belirtirken devam ediyor ve ekliyor:

“Televizyonun sadece eğlence amacında olmadığını ama hikayelere çok daha derin ve karanlık anlamlar taşıyabileceğini gösteren birçok güncel televizyon dizi sigördük. Sanırım bu yönde ilerlemek için bir boşluk var fakat yine de açısına, karakterleri ve hikayesine göre daha yumuşak ve neşeli olması yönünde işe de yarayabilir.”

maxresdefault

Henüz oyun yapımcılarından kimlerin dahil olacağını ya da en azından dahil olabilecekler mi şeklindeki soruları yanıtsız bırakan Koch, bu dünya üzerine yeni bir şeyler inşa edebilmek için ellerinde yeterince malzemenin bulunduğunu söylüyor. Başka yapımcıların da bu oyuna neler getireceğini görmenin ilginç olacağını savunan Koch, böyle bir dizinin oyun yapımcılarının niyet ettiği şeyleri etkilemeyeceğini de ekliyor ve bu konu hakkında çok fazla konuşamayacaklarını da belirtiyor.

Böyle bir haber sizde ne etki yarattı güzel geekler? Önceden filmi çıkan oyunların deneyimlediklerine bakarak böyle bir işe kalkışmak sizce akıl kârı mı? Yoksa Life Is Strange gibi bir oyunun dizi olması, kendinden önceki oyunlarla aynı kaderi paylaşacağı anlamına gelmez mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.