Marvel’ın Netflix’le olan anlaşması gayet çiçek bir anlaşma. Bugüne kadar da büyük oranda çiçek işler sundu. Daredevil’ın iki sezonu ve Jessica Jones’la karşılaştık henüz ve Jessica Jones’un kusurları bolca vardı –hatta bana sorarsanız düpedüz kötüydü- ancak genel olarak tatmin oldu herkes. Merakla bir sonraki gelecek işleri bekliyoruz nefesimizi tutup. Bekliyoruz da… Bunlar ne sırayla, hangi ara gelecekler? Herkes bir sezon yapıp kaçacak ve Defenders’da birleşecek sanıyorken, varsaymak kolaydı. Peki ya şimdi?

Sağ olsun, resmi bir açıklama geldi Netflix tarafından. Önce elimizde, bildiklerimizden başlayalım. En yakın Marvel-Netflix dizisi Luke Cage. Kendisi 30 Eylül günü, diğer tüm Netflix dizileri gibi yekpare bir biçimde yayınlanacak. Onun haricinde çıkış tarihi net olan yok. Ancak Iron Fist an itibariyle çekiliyor ve 2017’de çıkması planlanıyor. Çok büyük ihtimalle, Netflix şu ana kadar uyguladığı “bir bahar, bir sonbahar” çizgisinden çıkmayacak ve Iron Fist’i Nisan-Mayıs gibi vizyona sürecek.

Charlie Cox shooting the 'Daredevil' TV series

Aynı yıl Defenders da gelecek, bu da resmi bilgi. O da kuvvetle muhtemel sonbahar aylarında, Jessica Jones ve Luke Cage’in çıktığı zamanlarda bize sunulacaktır. O sene başka bir dizi çıkmayacak. Netflix, kalan dizilere ve yeni sezonlara, Defenders’dan sonra geçecek. Yani aşağı yukarı Marvel’ın formülünü izleyecekler. Esas oğlana iki şans, diğer karakterleri birer kez tanıtan iş, ardından toplu işin bitimiyle ikinci faz.

O ikinci fazda da Jessica Jones‘un ikinci sezonu ve Daredevil’ın üçüncü sezonu şu an kesinleşen devam işleri. Bunların haricinde Punisher solo dizisini de kesin Marvel-Netflix’in ikinci fazında göreceğiz. Luke Cage ve Iron Fist ise muhtemelen dizilerin gidişatlarına göre değerlendirilecekler. Benim tahminim, 2018’de Punisher ve Daredevil’ın üçüncü sezonunu göreceğimiz, 2019’da da Jessica Jones’un ikinci sezonu ve onay alırsa diğer dizilerin devamlarını izleyeceğimiz yönünde. Ancak şimdilik, 2017’den sonrasını zaman gösterecek.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.