Gece kuşu diye nitelendirdiğimiz geceyi sabah yapan tipler vardır ya hani, bildiniz mi? Heh, işte bu San Diego Comic Con dönemi boyunca muhtemelen en şanslı olanlarımız o tiplerden olacak. Zira Amerika ve Türkiye’nin içinde bulunduğu saat farkları nedeniyle, bizde tüm ülke fosur fosur uyurken onlarda daha gün yeni başlıyor olduğundan, Comic Con haberleri de bizim rüyalar gördüğümüz o saatlerde bombardıman halinde internete düşüveriyor. Ve inanır mısınız, o saatlerde uyanık olanlar ciddi anlamda çok şanslı, haberleri ilk elden alabilme gibi inanılmaz bir fırsatları oluyor.

Peki gece kuşları bu kadar övdük, gelelim asıl meseleye, neden bu kadar şanslı bu gece kuşları? Durum şöyle ki, dün San Diego Comic Con’da gerçekleşen Agents of SHIELD panelinde öyle şeyler oldu ki, o kadar olur yani! Hayranlar çıldırdı, Twitter’da trend topic bile oldu bu olay, herkes kendinden geçti. Evet evet, cidden, bunlar yaşandı. Bizde gece iki-üç sularında ayakta olan gece kuşu kesimi de bu haberlere canlı canlı tanık olma şansından faydalandı. Hazır mısınız haberin bombalığına peki? O halde açıklıyorum: Agents of SHIELD’ın dördüncü sezonunda Ghost Rider göreceğiz!

Cn-tM6jVMAAZFm8

Marvel’ın Agents of SHIELD panelinde tüm hazırlıklar sürerken köşede üzeri siyah bir örtüyle örtülmüş araba herkesin dikkatini çekmişti. Çoğu hayran tam on ikiden vurarak bunun Ghost Rider’ın arabası olduğuna dair iddialarını öne sürmüştü. Küçük bir kesim de “Acaba Lola mı?” sorularını yöneltirken, Ghost Rider’a dair gelen ipuçları gittikçe güçlendi ve aynı şekilde devam etti. Panele katılan oyuncularımız, vakitlerini orada geçiredursun, hayranlar kendi aralarında tüm ihtimalleri tartışmaya başladılar. E zamanı gelince Marvel da bastı hypeı, verdi gazı, doldurdu damarlarımıza geek kanını ve Ghost Rider’ın gelişini açıkladı. Arabanın örtüsü açıldığında da Ghost Rider’ın o karizmatik aracı olduğu kanıtlanmış oldu zaten.

Şöyle küçük bir teaserla da Ghost Rider’ın diziye net ve kesin olarak gelişini de duyuran Marvel, hayranlarına oldukça iyi bir malzeme verdi sevinmek için. Gelecek sezonda bomba gibi bir karakter geliyor yani, daha ne olsun?! Yalnız şimdiden söyleyelim, dizimize gelecek olan Ghost Rider’ımız, herkesin bildiği ve Nicholas Cage’in filmlerinde hayat verdiği Johnny Blaze olan değil ne yazık ki. Johnny yerine Robbie Reyes var, ki kendisi All New kapsamındaki bir karakter. Hatta karakter olarak da ilk olarak All New Ghost Rider #1 sayısında görülen Robbie Reyes, Johnny Blaze’in aksine araba kullanıyor olmasıyla birtakım kesimlerin ilgisini çekmiş gibi gözüküyor. Zira Johnny Blaze, hatırlarsanız, filmlerde de motosiklet kullanan biriydi. Bu yenilik için “geleneği yıktı” deniliyor kendisi için, bilmiyoruz ne kadarına katılırsınız bu düşüncenin.

Umarız Agents of SHIELD’ın yeni sezonu için verilen bu önemli karar, hem karakterin geleceği hem de dizinin gidişatı açısından hiçbir problem çıkarmaz. Birkaç hayranın “Dizide yeterince göremezsek çok üzülürüz.” şeklindeki paylaşımları, şimdiden yer almaya başlasa da, biz umudumuzu Robbie Reyes açısından yeterince tatmin olacağımız yönünde parlak tutmaya çalışıyoruz. Bu habere siz sevinedurun, biz de size dün Comic Con’da o efsanevi arabanın örtüsünden kurtulduğu dakikalara götürelim, ne dersiniz? Son olarak, unutmadan ekleyelim, dizi 20 Eylül‘de dördüncü sezonuyla geri geliyor ve Robbie Reyes’i canlandıracak olan oyuncumuz ise Gabriel Luna!

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.