Şimdiden uyaralım, Agents of SHIELD’ın geçtiğimiz sezonunu izlemediyseniz –kendinize ve ailenizin adına utanç getiriyorsunuz bu arada, ama o başka bir konu– yazının devamına doğru ilerlemeyi pek tercih etmeyebilirsiniz. Zira az sonra vereceğimiz haberin kendisi, SHIELD’ın üçüncü sezonunda yaşanan baya da bomba ama bir yandan da çok ufaktan verilmiş bir gelişmeyi konu alıyor. O yüzden bu SPOILER uyarımız, şu saatten sonra yaşanacaklardan sorumlu değiliz. Çünkü sanıyoruz, SHIELD bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor.

Comic-Con yaklaşırken, Marvel’ın bu sefer cümbür cemaat orada olacağı gerçeği epey heyecan verici elbette. Bunun içerisinde SHIELD’ın yeni sezonuyla ilgili malumat edinmek de var. Sağ olsun biz bu malumatları kapalı kapılar ardındaki muhabbetlerden, sızıntılardan, en kötü bir panel söyleşisinden alırız sanıyordum. Meğerse SHIELD’ın başka planları varmış. Baya Kaliforniya’da tren giydirmişler kendileri. Ve promosyonunu yaptıkları şey de… çok spesifik. Üstelik bunu alıp, sosyal medyadan da paylaştılar.

ClkwD5PXIAA5QZD

Şimdi diziyi izleyenler, bunun Hellfire‘ın zinciri olduğunu biliyorlar. Ancak, Marvel okurları da şunu biliyor, Hellfire adlı Inhuman’ın zincirlerine verdiğ alev, gerçekten cehennem alevi. Ve maddi olan kadar manevi olanı da yakan bu alevi kullandığını bildiğimiz iki süper kahraman var. Biri Hellfire. Diğeri de Ghost Rider. Bu iki karakterin arasında da bir bağ var, zira Hellfire, kendisi de eski bir Ghost Rider olan Carter Slade’in torunu. Yani bunu daha önce de söylemiştik, Hellfire’ın diziye sokulmuş olması, Ghost Rider için de bir kapı bırakıyor.

Ancak bu kapıyı bugün daha ciddiye almamızı sağlayan şey bu reklam. Allah için elinizi vicdanınıza koyup söyleyin; dizide şu ana kadar gözüktüğü hâliyle Hellfire böyle uğruna tren giydirilecek bir karakter mi? Bence değil. Önümüzdeki sezonda olacağını duyurmak için böyle şov yapmaya gerek yok, zira öyle dağa taşa duyurtulacak kadar çok sevdirmedi karakter kendisini. Ama bir yerden, Ghost Rider’ın gelecek olması da bu kadar rahatça mı duyurulur, o da muallak. Garip bir durum anlayacağınız, Comic-Con’a kadar da beklemedeyiz. Siz ne diyorsunuz, ne çıkar?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.