Başlıkta abartı yapmayı sevmiyoruz. Gerçekten. Hani biraz süsleriz, tabii ki şekil veririz ama olmayanı olmuş gibi göstermek, bir vuruculuğu beş yapmak niyetimiz yok. O yüzden efsane dediğimizde gerçekten bizi anlamanız gerekiyor. Bahsettiğimiz insanı tanımlamak için gerçekten de efsaneden az bir kelime kullanırsak ensemize vururlar bizim. O ki tarihin en iyi bilim kurgu dizisinin başrolüydü. O ki, gelmiş geçmiş en tarz distopik filmin unutulmaz repliklerinin sahibiydi. O ki iki kere Altın Küre’ye, bir kere Oscar’a aday oldu…

O kişi Edward James Olmos! Yaa. Battlestar Galactica’nın saygıdan size ekran karşısında ceket iliklettiren Amiral Adama’sı; Blade Runner, Miami Vice ve Stand and Deliver gibi performanslarıyla yüreğimizin ortasına yerleşmiş olan ünlü aktör Agents of SHIELD kadrosuna katılacak. Marvel’ın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Olmos dizinin 3 Mart’ta yapılacak olan sezon ortası galasına yetişecek.

edward james olmos

Olmos’un oynayacağı karakterin adı Robert Gonzales. Ve merak etmeyin, bir Lucy Lawless vakası daha yok karşımızda. Bu sefer dizinin patronlarından olan ve Marvel’ın TV operasyonlarının başında duran adam Jeph Loeb Olmos’un “önemli bir tekrar eden karakter” olacağını doğruladı. Üstüne üstlük dediğine göre o ekranda gözüktüğü an ajanlarımızın dikkatini çekecek bir karakter. Sizi bilmiyorum ama, bana bu tanım direkt olarak bir Inhuman’ı çağrıştırdı.

Dizinin ikinci sezonunun devamında Inhumans olayına derinlemesine gireceğini biliyoruz. Hatta söylemiştik, bizce bir yerinden Scarlet Witch / Quicksilver’a, oradan da Age of Ultron’a bağlayacaklar meseleyi. Edward James Olmos kalibresindeki bir oyuncuyu getiriyorsanız, muhtemelen en önemli hikaye elementinizle bir alaka kurarsınız. Geçen sene Bill Paxton ve HYDRA bağlantısında olduğu gibi. O yüzden bizce Olmos ya bir Inhuman olacak, ya da Inhuman’ları araştıran bir biliminsanı. Sizin teorileriniz ne?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

6 Comments

 1. Ruşen Akman Reply

  Yeni Galactica’yı pek sevmesem de adam efsane gerçekten, çok sevindim 🙂

 2. alp demirkabız Reply

  la oğlum niye yazdın bu yazıyı ya. karar vermiştim marvel dc dizilerine hiç bulaşmıcaktım. çok güzel hayallerim vardı. ortalama kascaktım, yeni hobiler edincektim, manita bile yapcaktım. plan program her şey hazırdı lanet olsun ya

 3. Atakan Uçar Reply

  “Başlıkta abartı yapmayı sevmiyoruz.”

  Ahaha. Valla ben ne zaman abartılı bir başlık görsem “aha kesin J.H. yazmıştır bu haberi” diye giriyorum ve genelde haklı da çıkıyorum. Yine öyle dedim, yine doğru çıktı, ama bu defa haberin ilk cümlesi sahiden güldürdü. 😀

  • Atakan Uçar Reply

   Ayrıca şaşırmadım, adam Dexter’da da oynadı. Yapıyor bazen öyle şeyler.

 4. yaşlı karakterler genelde ya kötü ya da gri bir rol için seçilir o yüzden ben özünde inhuman olan bir bilim adamı yada şirket patronu olmasını bekliyorum. Yani belli bir gücü nüfuzu olucaktır illaki. Tarafsız başlayıp yavaş yavaş taraf seçecek belki de iki taraflı olacak bir karakter olucaktır ama isim veremem aklıma kimse gelmiyor çünkü.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.