Geekyapar’ın haftalık olarak üzerinde konuştuğu ilk dizilerden biri olan Agents of SHIELD, neden bilmiyorum ama, bizim için hep farklı bir dizi olmuştur. Marvel Sinematik Evreni içerisinde geçen, sürekli hak ettiğinin çok altında değer gören bu güzelim diziyi biz sayfalarca övdük, üzerinde saatlerce konuştuk ve insanların izlemesi için her türlü misyonerlik faaliyetini yaptık. Dizi her sezon sonunda iptal edilme eşiğine gelirken bizim de yüreklerimiz ağzımıza geldi ama her seferinde bu kötü haberleri atlattık ama her şey buraya kadarmış. Dizinin resmi Twitter hesabından yayınlanan habere göre gelecek sezon ile birlikte biricik ajanlarımız televizyon ekranlarına veda edecek.

Başlarda “haftanın kötüsünü” yakalamaya çalışan süper gizli ajanlardan oluşan grubu anlatan bir dizi olarak başlayan Agents of SHIELD, Civil War filminin vizyona girmesiyle beraber bütün çehresini bir anda değiştirdi ve en değerli Marvel işlerinden biri oldu. SHIELD’ın kendi içerisindeki HYDRA ajanlarını temizlemesini seyretmek ve film evreninden insanların bir anda küçük ekibimizi kurtarmak için geldiklerini görmek inanılmaz bir deneyimdi. Zaman içerisinde bütün bunlardan bağımsız olarak ana ekibimiz de gelişti, serpildi ve en az MCU’nun içerisindeki diğer karakterler kadar çok sevildiler.

Dizi ilerledikçe birçok Marvel karakterini de bünyesine kattı. İşin içine önce HYDRA girdi, daha sonra Inhuman’ları gördük, Ghost Rider gelip yakıp kavurdu ortalığı (sonradan kendi dizisine kavuştu), LMD’ler kendi evreninde hapsetti bizimkileri ve son olarak uzay-zaman kanunlarını yok sayıp Kree kolonilerinde yaşam mücadelesi verdik. Toplamda altı sezon boyunca izleyicisinin karşısına çıkan dizimiz, Marvel’ın en uzun süren televizyon işi olma unvanına erişti.

ghostrider

Kabul ediyorum bu yolculuğun tamamı kusursuz değildi. Bazen sıkıldık, bazen bunaldık; hatta şu son iki sezonu sırf ilk dört sezonun hatırına izliyoruz demek yanlış olmaz. Ama izlediğimiz bir bölümler ne kadar kötü olursa olsun Agents of SHIELD dizisine olan sevgimiz asla azalmadı. İçerisinde “4,772 Hours”, “Turn, Turn, Turn”, “The Good Samatarian” gibi MCU’nun çoğu filminden daha iyi bölümlerinin olduğu diziyi, istesek de kötü hatırlayamayız.

Reytinglerinin düşük olması yüzünden her sezon sonunda iptal haberlerini duyduğumuzda yüreğimiz ağzımıza gelse de bir şekilde altınca sezona kadar geldik. Dün gece ise Comic-Con’da altıncı sezonunun konferansını yapan ekip gelecek sezonun final olacağını duyurdu. Her ne kadar son iki sezonu oflaya oflaya izlesem de haberi duyunca üzülmeden edemedim.

Sizin bu habere karşı tepkiniz ne oldu bilmiyorum ama ben şimdiden birazcık duygusallaşmaya başladım sanırım. Gidip bir köşede kıvrılıp Can, Ömercan ve Yiğitcan abinin Agents of SHIELD muhabbetlerini dinleyeceğim. Bir yandan da sizin Agents of SHIELD’ın ekranlara veda etmesine vereceğiniz yorumları bekleyeceğim.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.