Ben yıllardır çıkmamış filmlerin, oyunların, çizgi romanların haberlerini okuya okuya bir şey öğrendim: Her eserin belirli bir “çalkantı haberi” kontenjanı var. Neticede ortaya bir iş koymak, hele ki bu büyüklükte bir iş koymak kolay değil. Elbette birileri ayrılacak, bazı anlaşmalar bozulacak… ama bunun bir sınırı var. Bir noktadan sonra eldeki işe bakıp, ümidi kesme kararını vermek gerekiyor.

gambit_by_iroisaac

Korkuyorum ki Gambit için o raddeye gelmek üzereyiz. Hatırlayacağınız gibi birkaç ay önce 2016’da çıkması ve X-Men’in en sevilen karakterlerinden birini tekrar beyaz perdeye taşıması planlanan filmin başrolü Channing Tatum’un projeden ayrılacağı haberleri gelmişti. Film uzun süre oyuncu bulma konusunda sıkıntılar yaşadı, teklif götürdüklerinden ret aldı, kadro tamamlanamadı. Ve şimdi de olabilecek en kötü şey oldu. Yönetmen projeden ayrıldı.

Haberi Deadline patlattı, fakat asıl detayları The Hollywood Reporter verdi. Gelen bilgilere göre, yönetmen ve yapımcı şirket Fox önce senaryo meseleleri konusunda anlaşamadılar. Bu senaryo anlaşmazlığı, bütçe tartışmalarına sebep oldu. Bütçe tartışmaları da yönetmen Rupert Wyatt’ın şapkasını alıp çıkmasına yol açtı. Tabii resmi açıklanan sebep bu değil, zira Wyatt verdiği bir beyanda “Gambit’te çalışmayı çok istiyordum, ama çekimlere başlama tarihinin ertelenmesi başka bir projeyle çakışmasına sebep oldu ve ayrılmak zorundayım” diye konuştu.

Gambit

Tabii ki bu bir bahane. Süper kahraman filmlerinden, özellilke de yüksek bütçeli süper kahraman filmlerinden kimse “başka bir filmle çakıştı” diye ayrılmaz artık şu piyasada. Belli ki Ant-Man vari bir durum var ortada. Yalnız Marvel Ant-Man’in enkazından gayet sağlam bir film çıkartmayı başardı. Fox’un ise, özellikle Fantastic Four karmaşasının ışığında böyle bir şeye bizi inandıracak bir geçmişi yok. O yüzden, inceden Gambit için ümidi kesme vaktine doğru geliyor olabiliriz. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.