Kevin Smith hakkında düşünceleriniz nedir bilmiyorum, ama benim genelde gözlemlediğim kadarıyla Amerikalı yönetmenin en büyük rakibi kendisi. Kevin Smith konuşmayı seven bir adam, bu konuda kendini durdurabildiği de görülmedi bugüne kadar. Bu yüzden de çoğu zaman kendini çok fazla attı aslanların önüne, bir yönetmen olarak gizemini koruyamadı; “bizim çocuklardan biri” oldu, ve yeri geldiğinde kendine zarar verecek beyanlardan da kaçınamadı.

kevin_smith_spoilers_large

Burada da biraz öyle bir durum var. Bildiğiniz gibi Smith, 2014’te podcast’inde geliştirdiği bir hikaye firmini Tusk olarak filmleştirmiş, bunun da benzer türlerde olacak ve üç filmi içerecek “True North” üçlemesinin ilk ayağı olduğunu açıklamıştı. Onun ikinci filmi, Yoga Hosers bu sene vizyona girecek. Bir de üçüncü filmi var, Moose Jaws.

Bu dakikaya kadar varsayımımız, bu film üçlemesinin Smith’i meşhur eden –ve hesapta Jay and Silent Bob Strike Back ile bitmesi gereken, Clerks II ile devam etmiş, Clerks III ve Mallrats ile de daha da ilerleyecek olan- View Askewniverse’den ayrı olduğuydu. Ama belli ki öyle değilmiş. Smith yaptığı açıklamada Jay ve Silent Bob’un filmde yer alacağını duyurdu. Yalnız işte, şanındandır, orada duramadı. Smith, SPOILER olacak ama, Silent Bob’un Moose Jaws’da öleceğini açıkladı.

Jay Silent Bob

Filme adını veren katil sığın geyiği, Silent Bob’u öldürecek. Smith şöyle diyor: “Jason Mewes’a ‘Birimizden birisinin ölmesi gerek’ dedim, o da ‘Sen. Ben değil’ dedi. ‘Niye?’ diye sordum, o da ‘Ben diğer filmlerde de oynamak istiyorum’ dedi. Ne diyeyim, bir şey diyemedim. Silent Bob’u asaletiyle öldürmek yerine, bir sığına yedireceğim”. Ya iyi de, keşke bize de bir şey diyemeseydin be sevgili Smith? Açıklamanın manası nedir? Yani resmen kendi filmini spoil etti. Helal olsun, ne diyelim?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.