Çizgi romanların tek filmde kotarılması zor, serileştirilmiş işlere daha yatkın hikayelere sahip bir medya olduğunu Hollywood zor keşfetti ama keşfetti en sonunda. Artık sinemada bile dizi dizi filmler izliyoruz ve TV dünyasının gördüğü rağbet o kadar fazla ve sunduğu kalite öylesine yüksek ki çizgi roman kahramanlarını beyaz ekrana uyarlamak isteyenler önce bir “TV dizisi mi yapsak aslında?” diye düşünüyorlar.

Bu gibi düşünceler bize bu sene galasını yapmış Gotham, Flash, Constantine gibi, gelecek sene Daredevil’ın başlatacağı Marvel Netflix macerası gibi şeyleri verdi, dedikodulara göre Teen Titans’dan Supergirl’e kadar dahası da yolda. E olay sadece DC ve Marvel’da bitmiyor tabii ki. Dizi olursa hakkı verilebilecek pek çok efsanevi bağımsız çizgi roman da var.

FH001

Tabii bu alanların kralı da Alan Moore. Daha önce pek çok filmi sinemaya aktarılmış olan İngiliz üstadın görece az bilinen ama yine de yüksek hürmet gören işlerinden biri olan From Hell, dizi oluyor. Deadline’ın haberine göre Children of Men’in yazarı David Arata’nın yazacağı dizi FX tarafından yayınlanacak. Henüz resmi açıklama yeni geldiğinden, daha yönetmenidir, başrol oyuncusudur belli değil.

Bilmeyenler için Karındeşen Jack’in hikayesini ele alan ve içinde bolca politika, bolca okkült gizem ve bolca vahşet bulunan From Hell çok alakasız bir şekilde 2001 yılında sinemaya uyarlanmış, hemen hemen herkes filmin kendi değeri bir yana, Alan Moore’un işini temsil edemediği yönünde mutabık kalmıştı. İnşallah yeni dizide böyle bir hataya düşmezler, güzel bir From Hell izleriz!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.