Belki fikriniz farklıdır, ama ben Goat Simulator’ı çok kıymetli bir iş olarak görüyorum. Kuşkusuz onu BioShock, Braid gibi şeylerle aynı kategoride saymak iki tarafa da haksızlık; ama nasıl ki Epic Rap Battles of History ile Godfather aynı metodun (ışık, ses, kamera, motor!) ürünleri olmasına rağmen iki çok farklı insan hissine hitap ediyorlarsa, Goat Simulator da öyle bir şey işte. Zaten “kısa oyun” ve “komedi oyunu” dediğimiz şeylerin yaygınlaşmasını isteyen bir insan olarak Coffee Stain’i sonuna kadar destekliyorum anlayacağınız.

Fakat Coffee Stain benim meramımı pek anlamıyor olacak ki oyunu genişletmeye karar vermiş. “Goat MMO Simulator” adı verilen ve 20 Kasım’da Steam’den tüm Goat Simulator sahiplerine ücretsiz dağıtılacak olan DLC, çok net bir şekilde parodi hedefine yakınlarda beşinci ek paketini çıkartacak olan World of Warcraft’ı koymuş. İyi de yapmış gibi gözüküyor. Dilerseniz önce videoyu, sonra da resmi basın açıklamasını koyalım, kendiniz karar verin! Yalnız adı sizi yanıltmasın, DLC Goat Simulator’ı MMO yapmıyor, sadece MMO havasına sokuyor!

http://www.youtube.com/watch?v=msbPK0XQtSw

Özellikler

  • Beş farklı sınıf: Warrior, Rouge, Magician, Hunter ve Microwave
  • Düzinelerce quest tamamlayın, yüzlerce kez seviye atlayın ve beş farklı sınıfı oynayın. Tonlarca içerik var burada, matematiği siz yapın, neticede hepimiz liseye gittik, yani tamam, ben gitmedim, kafeteryanın arkasında boya koklamakla meşguldüm.
  • Level sınırı 101, ne-olduğunu-bilirsin-senden 1 fazla.
  • Tonlarca içerik olmayacak bu arada muhtemelen, ama nefret yapma, sakin ol.
  • Kal biraz ve Twistram’da Dumblebore the Grey’i dinle.
  • Keçiler ve koyunlar arasında fraksiyon savaşı.
  • O kadar iyi bir MMO simulasyonu ki gerçekten MMO zannedeceksiniz.
  • Hatta o filmdeki gibi elfler ve cüceler falan bile var.
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.