Duyuruluşunun üzerinden bir seneden fazla süre geçen ve bu sene çıkış tarihli olsa da hakkında bir türlü bilgi alamadığımız Alan Wake 2 kendisini yeniden gösterdi. Playstation Showcase etkinliğinde ortaya çıkan oyun yapısına uygun biçimde ekim ayında bizlerle olacak.

Dün yapılan sunumun bence en etkileyici videosu olan Alan Wake 2 oyununda bu sefer sadece seriye adını veren karakteri değil Saga Anderson adında bir FBI memurunu da yöneteceğiz. Hikayeyi iki tarafın da gözünden göreceğimiz oyunda çözülemeyen davaları çözme konusunda başarılı FBI memurumuzun yolu Bright Falls kasabasına düşecek ama burada keşfettiği korku hikayeleri gerçeğe dönmeye başlayacak. Bu sırada kabuslar içinde hapis kalmış karakterimiz Alan Wake ile de yolları kesişecek ve bu durumdan birlikte kurtulmaya çalışacaklar.

Öncelikle grafiklere, atmosfere ve ufak da olsa gördüğümüz survival horror oynanışına bayıldım! Alan Wake oyunları zaten listemdeydi oynanacaklar açısından ama bu videodan sonra bir de oyunun 17 Ekim 2023’te geleceğini öğrenince iyice tepeye yerleştiler. Eğer benzer şeyi hissettiyseniz Control oyununu ve DLClerini de oynamanızı tavsiye ederim çünkü bu Remedy Entertainment tarafından oluşturulan evrende bütün oyunlar bir yerinden bağlantılı. Adamlar Max Payne ve firmanın en az adı anılan oyunu Quantum Break için bile yaptılar bunu bir şekilde. Önümüzde kalan ayları ve firmanın oyunlarının çok da uzun olmadığını düşünürsek yapılamayacak bir şey değil evrene hakimiyet açısından. Bu arada oyuna dair asıl oynanış videosu 8 Haziran tarihinde Geoff Keighley tarafından düzenlenecek Summer Game Fest etkinliğinde olacak. Eğer oyun ilginizi çektiyse Playstation Store tarafı hala uygun fiyatta bu yazıyı yazdığım sırada.

Seriyi sever misiniz? Lore takip etmek ilginizi çekiyor mu? Üzerimize yağan bu survival horror oyunları sizleri de sevindirmiyor mu? Yazdıklarınızı esiri olmadan bizimle de paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.