Spider-Man 2 tam on sekiz aydır süren bekleyişin sonunda meraktan çatlamamıza ramak kalmışken kendini gösterdi. Dün düzenlenen ve hayal kırıklığı denilebilecek Playstation Showcase içindeki tek hikaye odaklı birinci parti oyun olan Spider-Man 2 hem Kraven the Hunter karakterinin ilk defa gösterildiği bir hikaye videosu hem de uzun bir oynanış videosu ile çıktı karşımıza.

İlk başta gösterilen hikaye videosu bir tereddütte bırakmadı değil. Önce “Bu hangi oyun?”, sonra gördüğümüz ilk adam için “Kraven böyle mi olacak?”, son olarak da sahne bittiğinde “Sadece bunu göstermeyeceksiniz değil mi?” diye bizi duygudan duyguya sürükleyen video neyse ki uzun bir oynanış sunumu ile devam etti. Ayrıca bu video sayesinde Kraven the Hunter karakterinin New York taraflarında ne işi olduğunu da öğrenmiş olduk.

Şimdi ilk başta olumlu şeylerden bahsedelim: Simbiyot güçleri sağlam duruyor, tatmin edici olacak belli ki. Duvardan duvara ağ gerdirme, süzülme, sapan fırlatışı gibi ilk oyundan sonra en sık dile getirilen bazı istekler de karşılığını bulmuş. Her ne kadar seslendirmedeki tona alışmak biraz zaman alsa da agresif Peter Parker işlerin karanlıklaşacağının ipucunu veriyor. Keza kendisi ve Miles Morales arasındaki diyaloglar da bu yönde umut vaat edici. Acımasız Spider-Man görmeyi en sevdiğim Spider-Man portrelerinden biridir. Ayrıca oynanışın başında Queens bölgesini görüyoruz ki zaten yapımcılar oyunda yeni bölgelerin de olacağını onayladı. Gösterilen sahnenin sinematik akışı da Playstation blockbusterlaından beklenen seviyede.

Bütün bunlara rağmen ben pek tatmin olamadım ama. Bir kere simbiyot kostümü çok kötü gözüküyor, sanki textureları yüklenmemiş gibi. Onu geçtim tasarımı da iyi değil zaten. Grafikler üzmese de çok etkileyici durmuyor. Ayrıca paylaşılan sahne gaza getirse de inşallah oyundaki bir elin parmağını geçmeyen bu tür anlardan değildir. Oynanış eminim eğlenceli olacaktır ama pek yeniymiş gibi hissettirmedi. Tabii tüm bunların üstüne oyunun suçu olmayan şekilde öncesindeki sunumdan gelen hayal kırıklığı binince mutlu olmak daha da zorlaştı.

Yine de enseyi karartmaya gerek yok çünkü daha aylar var çıkışına ve bu süreçte bahsettiğim sıkıntılar minimuma indirilebilir. Ayrıca aynı yakın zamandaki The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gibi asıl oyun elimize geçtiğinde “Aynı gibi durmuyor mu?” endişelerimiz boşa çıkabilir ki inşallah öyle olur. Hiçbir şey olmasa bile eminim hikaye tarafı yine alıp götürecektir biz Spider-Man hayranlarını.

Oyuna heyecanınız arttı mı yoksa azaldı mı? Simbiyot kostümünün tasarımı hakkında düşünceniz nedir? Hikayeye dair neleri merak ediyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle yeni kıyafetler giydikten sonra paylaşabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.