Joss Whedon, bizim gibi işi geek dünyasını yorumlamak ve hakkında fikir yürütmek olan insanlar için bulunmaz bir nimet. Çünkü kendisi, ne kadar büyük PR makinelerinin içinde bulunursa bulunsun; her zaman adeta yaptığı en büyük iş hâlâ Buffy the Vampire Slayer’mış gibi demeçler vermeye devam ediyor. Buna Edgar Wright’ın Ant-Man’den kopuşuyla ilgili söyledikleri de dahil, Age of Ultron’daki tükenişini canlı canlı verişi de.

Hatırlayacaksınız, Amerikalı yönetmen Age of Ultron’un daha henüz çekimleri bitmemişken sete ziyarete gelen gazetecilere “Lan çok yoruluyorum, gerçekten, ömrümden ömür gidiyor” demiş; ardından filmin promosyon döneminde de hiç lafını sakınmadan “Yeminle baydım, bir daha 200 milyon dolarlık topun altına girersem tükürün yüzüme, bırakıyorum bu işleri” diye teslim bayrağını erken çekmişti. O gün bugündür Whedon’dan süper kahraman dünyasıyla ilgili pozitif bir şey duymamıştık. Şu ana kadar. Meğer kendisi, neşeli ve hevesli konuşmak için, Black Widow sorulmasını bekliyormuş. Şöyle dedi Whedon:

3 Widow Sting

Bence karakter gerçekten ilginç ve ayakları yere basıyor. O yüzden de bu, benim Thor ve Vision gibi adamlarla daha az yaptığım bir aksiyon tipi. Süpermen bölgesine girdiğinizde, Russo biraderlerin ustaca yaptığı paslı aksiyonu sürdürmek daha zorlaşıyor. Black Widow da o şey var ve onunla bir casus filmi yapabilirsiniz. Yani gerçekten iyi, paranoyak bir “kafayı yemiş John Le Carré” tipi bir şey. Çok eğlenceli olurdu.”

MCU’nun MCU olmasında payı büyük adamlardan birinin böyle konuştuğunu duymak güzel. Zaten giderken de, “asla asla demem” diyordu ama, yine de hevesinin biraz olsun yerine yerleştiğini görünce keyifleniyor insan. Üstelik dediği de doğru. Black Widow ile o tip bir film çok güzel yapılır. Yaparsa da Whedon tarafından yapılır zaten. E karakter popüler, aktris megastar, hayranlar istiyor, bakın sizin kendi evladınız da niyetli… Ne diye durursun Marvel’ım be ya?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.