Marvel ve Netflix’in beraber yaptığı diziler arasında gerçekten bir iki kişi değil, cümle alem olarak umursamakta en zorlandığımız dizi –bana ne kadar hayretler verici gelse de– Iron Fist. Yapacak bir şey yok, tartışılacak bir yanı da kalmadı. Defenders’da bile katlanılması en zor şey Danny Rand ve onun kütüklüğüydü. Bu yüzden, Iron Fist’in ikinci sezon kadrosuyla ilgili bir gelişmenin haber değeri taşımadığını düşünüyorsanız, haklı olabilirsiniz.

Ama öte yandan, bu haberde gerçekten cuk oturan bir şeyler var.

Iron Fist’in ikinci sezonunda göreceğimiz isim Alice Eve. Kendisini hatırlıyor musunuz? 2010’ların başında Entourage ve Sex and the City 2‘deki seksi kadın rolleriyle ünlendikten sonra üst üste Men in Black 3 ve Star Trek Into Darkness gibi filmlerde rol almıştı kendisi. Sonra da parladığı hızda söndü. Bir an kolektif olarak Alice Eve’e çok heyecanlandık, acayip coştuk; sonra da gerçekten o kadar da bir nanesi olmadığını fark ettik ve hayatımıza devam ettik.

Alice Eve

Ve bu yüzden Alice Eve Iron Fist için muhteşem bir tercih. Çünkü Eve’in kendisi de zaten Danny Rand’in Netflix tasviri gibi bir aktris. Dışarıdan çok karizmatik ve büyüleyici gözüküyor, ancak hareket hâline geçince fark ediyorsunuz ki esasında tek vitesi ve tek bir katmanı var. Iron Fist için de geldiğimiz nokta da böyle bir şey değil mi zaten? İlk başta Danny’yi oynayan aktör abimize de epey coştuk, çocuğu çok beğendik, ama sonra ağzını açınca işlerin öyle olmadığı ortaya çıkmadı mı? Tüm dizi böyle bir şey değil mi zaten?

O yüzden Netflix, Marvel Television ve Iron Fist kreatif ekibini takdir ve tebrik ediyorum. Gerçekten diziye soyut olarak daha iyi oturan bir aktris daha bulamazlardı. İnşallah Alice Eve’e Amerikan bir karakter de oynatırlar da, esas oğlanla bakışır bakışır karşılıklı bastırılmış İngiliz aksanıyla tirad atışırlar. Daha iyi dizi mi olur?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.