Justice League‘in çekim aşamasında başına gelenler gerçekten çok acayip şeyler. Hatta çekiminin öncesi bile dahil bu sürece. Warner Bros’un DC Extended Universe planı içerisindeki en büyük hamleydi esasında Justice League. Dawn of Justice gazı verecek, Suicide Squad ve Wonder Woman arayı dolduracak, Justice League de bomba olacaktı. Fakat Dawn of Justice’in çıkışıyla birlikte her şey tepe taklak aşağıya gitmeye başladı.

Önce Warner Bros’un yönetici tayfası çok fazla şey emanet ettikleri Snyder’ın vizyonundan rahatsız oldular. Üst akıl girdi, ek grup çıktı, Suicide Squad filminin tonlama olarak kafası karıştırıldı, Justice League Joss Whedon’a –Snyder’in rızasıyla– baştan yazdırıldı derken her şey yeterince karman çorman değilmiş gibi post-prodüksiyon sürecinin ortasında Zack Snyder kızının intiharı sebebiyle projeden ayrılma kararı aldı. Dümen Whedon’a bırakıldı. Ancak filmin çıkış tarihi ertelenmedi.

justice_league_wallpaper_widescreem_by_batmanmoumen-db8rzmm

Bunun yarattığı sonuç ortada. Justice League, kendisinden önceki hazırlık filmi Wonder Woman ile kıyaslanınca dahi kötü gözüken bir gişe perfomansı gösterdi. Uzmanlar kısa süre içinde “Bu film zarar edecek” dediler, çok da haksız çıkacak gibi de gözükmüyorlar. Hayranlar arasında bunun üzerine “Filmin Zack Snyder versiyonunu çıkartın” diye bir imza kampanyası başlattılar; halbuki ortada çıkartılacak bir Snyder versiyonu bile yoktu. Dolayısıyla Warner böyle bir projeye hâliyle girişemezdi, ancak görünen o ki, kafalarında alternatif bir şey var.

Serbest yazar Mario Robles‘in duyduğu bir dedikoduya göre Warner Bros. aynı Dawn of Justice gibi, Justice League’e de bir Extended Cut düşünüyor. Yalnız bu Extended Cut filmin Whedon versiyonuna ait olacak ve Whedon’ın ek çekimleri ve revizyonlarını içeren sahneleri barındıracak. Aynı Dawn of Justice gibi, bu genişletilmiş kurgunun da DVD ile birlikte çıkacağı söyleniyor. Ancak enteresandır, Dawn of Justice için ciddi bir Extended Cut arzusu vardı hayran tabanında. Şimdi ise çok yok gibi gözüküyor. Bu noktada da mikrofonu size tutuyoruz: İster misiniz bir JL Extended Cut? Merak eder misiniz? Ne diyorsunuz? Yorumlara yazın!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.