Bugün gerçek aşk çok ağır bir darbe aldı sevgili okur. Pek çoğunun sonsuz bir döngü gibi ilelebet süreceğini düşündüğü, imkansız aşkı yaşıyanlar için farklılıkların aşkın karşısında anlamı olmadığını anlatan bir efsane olan, senden benden daha yaşlı, daha olgun olduğu su götürmez bir aşk bugün sona erdi. Günümüz tüketim çağında ilişkiler daha çabuk tükeniyor, bu bir gerçek ama belki de tutunacak bir dal olarak gördüğümüz böylesi büyük bir birliktelik de son bulunca insanın aşka sevgiye inanası gelmiyor.

Evet doğru tahmin ettiniz yaptıkları açıklamayla Muppets’ın efsane çifti Kurbağa Kermit ve Domuzcuk Peggy bugün yaptıkları açıklamayla yıllardır süren ilişkilerini sonlandırdıklarını sevenlerine duyurdular. Kendinizi bir toparlayın isterseniz. Ben beklerim. ABC’nin eleştirmenler için düzenlediği basın turunda konuşan, sonrasında Kermit ve Miss Piggy’nin resmi twitter hesaplarından paylaştığı (İkisinin resmi twitter hesabı olduğunu da bu vesileyle öğrenmiş oldum) ve benim de aşağıya eklediğim açıklama şu şekilde:

Kermit Ayrılık

“Dikkatlice düşünüp, düşünceli bir şekilde dikkate alıp, dikkatli bir şekilde didiştikten sonra romantik ilişkimizi sonlandırma kararı aldık. Televizyon (“The Muppets” bu sonbahar 7|8c saatinde ABC’de) ve şimdi bilinen yahut sonradan icat edilecek tüm medya alanlarında, sonsuza kadar ve tüm evren genelinde beraber çalışmaya devam edeceğiz. Fakat kişisel hayatlarımız artık birbirinden ayrı ve belirgin olacak ve başka kişilerle, domuzlarla, kurbağalarla falan görüşmeye başlayacağız. Bu şahsi meseleyle ilgili son yorumumuz budur… Doğru teklif gelmediği sürece. Anlayışınız için teşekkürler.”

Evet sevgili okur. Söylediklerinde son derece ciddi ve tutarlı görünüyorlar. Yoksa yeni şovlarının tanıtımı için yapılmış bir hareket değildir. Sanırım bu iş gerçekten bitti. Yine de emin olmak için 22 Eylül’de başlayacak yeni şovlarını izlemek gerekecek sanırım. Ne olur gerçek aşk kazansın.

'Muppets most wanted' Photocall

Ben şahsen Peggy’yi hiç sevmem, kanımca Kermit daha iyilerine -mesela gruptaki basçı kız gibi- layık. Ama tarafsız habercilik/toplumsal baskı açısından yazıda bunları belirtemedim. Kermit’in bu ilişkiyi çabuk atlatıp yeni ve daha güzel aşklara yelken açmasını umut ediyorum.

 

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.