Amazon’un The Hobbit ve The Lord of the Rings üçlemesinden binlerce yıl öncesinde geçecek olan Lord of the Rings dizi uyarlamasından parça parça haberler gelmeye devam ediyor. Ben kendi adıma bunun sitede yazdığım kaçıncısı olduğunu inanın bilmiyorum; yazar arkadaşlarım da kişi başı bir tane yazdı desek… Temelde sanki dizinin çekileceği haberini duymamızdan bu yana da binlerce yıl ve diziyle ilgili de binlerce haber geçmiş gibi hissediyorum. Diziden bugünkü haberimiz ise kadroya yeni oyuncuların katılmasıyla ilgili.

Dizinin birinci sezon kadrosuna katılan isimler arasında yine çok çok ünlü isimler yok, aralarında televizyonda daha önce tecrübesi bulunan veya bir şekilde izlemiş olabileceğimiz tek isim İngiliz oyuncu Charles Edwards sanırım. Onu, daha öncesinde birkaç filmde yapımcılık ve yazarlık da yapmış olan Beau Cassidy izliyor. Kariyerine tiyatroda başlayan Will Fletcher ve henüz oyunculuk kariyerinin ilk basamağında bulunan Amelie Child-Villiers ile de yeni açıklanan listemiz tamamlanıyor. Tıpkı daha önce açıklanan tüm oyuncular gibi, kendilerinin rollerinin kapsamı hakkında da herhangi bir bilgi verilmiş değil.

Geçtiğimiz yıl yirmi kadar, aralarında tek tük çok bilinen ismin bulunduğu bir büyük oyuncu kadrosu duyurusu yapılmıştı, sonra bunlardan rolü açıklanmayan ancak ana karakterlerden biri olduğunu düşündüğümüz bir isim, uyuşmazlıklar sebebiyle projeden ayrılmıştı. Yine de bir yıl önce yirmi küsur oyuncu açıklandıktan sonra sürekli yeni oyuncular eklemek, dizinin umduğumuzdan daha da sonra çıkacağını düşündürtebiliyor sanırım. Gerçi, bu oyuncu seçimi haberleri de her zaman “bir şeyler yeni yeni yapılmaya başlanacak” anlamına gelmeyebiliyor; bazı oyuncuların sahneleri tamamlandıktan sonra resmi duyuruları geliyor falan, en azından daha önce benzer süreçlerden geçen birçok diziden edindiğimiz tecrübe bu yönde. Durum Lord of the Rings dizisi için de böyle mi bilemeyeceğim fakat daha da uzatmadan haberi bitirelim.

Buraya değin yazdıklarımdan da anlayacağınız gibi, hakkında en az iki yıldır sürekli konuştuğumuz ve yeni gelişmeleri paylaştığımız dizi hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Şimdiye kadar bildiklerimizden oyuncu seçimleri için şu yazımıza, birkaç bölümün yönetmeni için şu yazımıza ve dizinin konusu için ise şu yazımıza bakabilirsiniz. Açıkçası buradan bakıldığında, yapımına tonlarca para dökülen bu kadar büyük bir markanın dizisini büyük bir reklam kampanyası olmadan yayınlamayacaklarına göre, dizinin çıkışını geçtim; ufak bir karakter görselini bile daha çok bekleyeceğiz gibi gözüküyor. Siz ne dersiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.