Mitoloji tutkunları, Neil Gaiman severler; toplanın! Umarım geçtiğimiz sene hem sitede hem de YouTube kanalımızda yakın mercekle incelediğimiz biricik dizimiz American Gods’ı özlemişsinizdir. Çünkü kendini fazlaca özletmiş olsa da, artık dönüşüne aylar hatta belki de günler sayacağımız o şahane döneme girmiş bulunmaktayız.

Birinci sezonuyla bizi kendimizden geçiren o müthiş dizi American Gods, ikinci sezonuyla da aklımızı almak için geri dönüyor. 2019’da devam sezonu ile dönüşünü müjdeleyen müthiş Starz dizisinden taptaze bir fragman geldi üstelik. Görür görmez dayanamayıp birkaç kere izledim ve inanır mısınız, tekrardan American Gods inceleme isteğiyle dolup taştım. Çabuk gel be insafsız!

İkinci sezon tanıtım fragmanını hemencecik bırakıyorum buraya, soğumadan izleyin:

https://www.youtube.com/watch?v=JjMKmB3TcJA

Dizi olarak son derece başarılı olan American Gods, Neil Gaiman tutkunlarının da en sevdiği romanlardan birinin ismi aynı zamanda. Gaiman’ın mükemmel edebiyat dili ile mitolojik unsurları harmanlayan eser, belki de uyarlanan birçoğuna göre ilk beşe çok rahat oynayabilecek kalitede. Üstelik şu yukarıdaki tanıtım fragmanına bakılırsa da, ilk sezondan hiç aşağı kalır bir yanı olmadan tam gaz bizi kendine yükseltmeye devam edecek gibi.

Shadow’un “Eski Tanrılar” ve “Yeni Tanrılar” arasındaki ikilemleri ve bu düzene dair yeni şeyler keşfediş yolculuğu yine bir süre devam edeceğe benziyor. Ancak bu sırada, ilk sezonun sonunda kızışan savaş seslerinin artık iyice gümbür gümbür duyulacağı açık ve net bir şekilde anlaşılıyor. İşler ciddiye bindi, tüm tanrılar hangi tarafın daha kalıcı olduğuna, daha doğrusu insanlığın hak etmediği ama ihtiyacı olan kahraman pozisyonunda olması gerektiğine karar verirken biz yine oturduğumuz yerde ekrana salyalar akıtacağız. Çünkü ben sanırım Odin’in gerçek formunu gördüğüm zaman birkaç dakikalığına kendimden geçtim, serotoninden dolayı kafayı buldum. Bizim köyde güzele güzel derler arkadaşlar, yapacak bir şey yok.

Screen-Shot-2018-10-05-at-11.43.02-AM

Aşina olduğumuz suratların yanı sıra bir iki yeni simanın da göze çarptığını söylemeden geçmeyelim. Zira üzücü bir şekilde Gillian Anderson’ın o muhteşem Medya rolünden ayrılması üzerine aylar evvelinden yeni bir oyuncumuz olduğunu sizlere duyurmuştuk. Kahyun Kim, Anderson’ın tahtında izleyeceğimiz yeni isim; nam-ı diğer Yeni Medya. Tabii ikinci sezonda karşılacağımız isimler sadece Kim ile sınırlı kalmıyor. Devery Jacobs, Sam Black Crow‘a hayat verecekken Sana Asad da Bast‘ı canlandıracak.

Sizi bilmiyorum ama hem Bryan Fuller ile Michael Green ikilisinin hem de Gillian Anderson’ın diziden ayrılışı umutlarımı büyük ölçüde yıkmış olsa da, şu fragman ile kesinlikle hiçbir eksiklik hissetmeyeceğimize karşı inancım yerine geldi. Neil Gaiman’ın, ikinci sezonda biraz daha üzerine düşeceği haberi de bu açıdan yüreklere su serpiyor. Üstelik görüntü kalitesi olsun, hikayeden muhteşem kesitler olsun; her türlü yine şu kadarcık videoyla bile tüm heyecanımı yerine getirmeyi başardı.

Ee ne dersiniz, fragman nasıl duruyor? Dizi 2019’da geldiğinde yine bölüm bölüm inciğini cinciğini incelemeye devam edelim mi? American Gods, sizce de uyarlanmış en iyi diziler kategorisindeki yerini korumaya devam edebilecek mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.