Yine bir Neil Gaiman kitabı, yine harika görünen bir uyarlama… Şu son yıllarda şaha kalkan uyarlama furyasının en verimli cephelerinden biri Neil Gaiman‘ın eserlerinden oluyor sanırsak. Zira American Gods ile müthiş iş ispatladılar, şimdi de Good Omens ile aklımızı almaya devam edecekler gibi. Tabii bu sefer işin içinde usta Terry Pratchett da var, unutmamak lazım.

Good Omens orijinal ismiyle, Türkçe’de Kıyamet Gösterisi olarak çevrilen Gaiman kitabı, Amazon Prime platformu sayesinde dizileşiyor diye haber yapalı bir seneyi geçmiş bile. O vakitten bu yana kadroya katılan birbirinden manyak isimlerle heyecanla büyük bir bekleyiş içerisindeydik. Şimdi ise New York Comic Con sağ olsun oldukça nimet sayılacak ve öpüp alnımıza koymalık şapşahane bir fragman düştü, ona salya akıtıyoruz. Buyurmaz mıydınız efendim?

Yalan yok, çok pozitif ön yargılar ile bekliyorduk bu diziyi; şu fragmandan sonra kesin ve net çok beğeneceğimize emin olduk artık. Neden mi? Harika gözüküyor çünkü!

David Tennant ve Michael Sheen’in mükemmel ötesi gözüken performansları için sadece önümüzdeki düğmeyi ilikleyip eğilmek düşer bize; fazlasına cürmümüz bile yetmez. Şahsen dizinin başlıca izlenme sebeplerinden biri de onlar diye düşünüyoruz, haksız mıyız?

Öte yandan Aziraphale isimli meleğimize “Kanka, kıyamet geliyor, gel güçlerimizi birleştirelim.” diyen şeytan Crowley’nin altı bin yıllık arkadaşlıklarını ve bu aslında-pek-de-arkadaşlık-olmayan-ilişki beraberliğinde dünyanın sonunun gelmemesi için ne gibi şeyler yapacaklarını izleyeceğimiz dopdolu bir dizimiz olacak. Zaten Tennant’ı da uzun süredir özlüyorduk, inanılmaz bir bahane ve fırsat olarak Good Omens’i arşa falan çıkarasımız var şu an.

Aslında diyecek pek bir şey yok şu raddede. “Çok iyi bir teaser nasıl olur?” sorusunun somut cevabı olarak herkesin suratına atmanızı önemle rica ettiğimiz bu fragman için düşüncelerinizi; dizi hakkındaki umutlarınızı merak ediyoruz. İster misiniz bir kez daha kitabını da aşarak çok daha iyi bir uyarlama izleyelim… Ay şahane olur!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.