Animasyon severler için ne kadar güzel zamanlarda yaşadığımızı fark ettiniz mi? Etmediyseniz ben size söyleyeyim, bir animasyon sever olarak harika bir zamanda yaşıyoruz. Çocukluk filmlerimizin devam filmlerinin çıktığı, Isle of Dogs’ların, Spiderman: Into The Spiderverse’lerin, Final Space’lerin,  Bojack Horseman’ların ve Rick and Morty’lerin olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Animasyon filmlerinin hakkı veriliyor, animasyon dizilerine doyuyoruz.

İşte bu güzide animasyon dizilerinin en yenisi Love,Death & Robots da Deadpool’un yönetmeni Tim Miller ve Gone Girl, Fight Club, Seven gibi filmlerin yönetmeni David Fincher’in ortaklaşa çalışmasıyla Netflix’e geliyor. Ağzınız sulandı öyle değil mi? Sulanmadıysa devam ediyoruz.

indir

Toplamda on sekiz bölümden oluşacak animasyon dizisinin her biri dünyanın farklı yerlerinden olan ve farklı stillere sahip animasyon yapımcıları tarafından hazırlanacak. Tim Miller’ın kendi kısa film şirketi Blur Studios’un da bu yapımcıların arasında olacağı diziye Tim abi şimdiden çok coşmuş;

“Love, Death & Robots, benim animasyona olan aşkımı ve muhteşem hikayeleri barındırıyor. Benim de içinde bulunduğum geek ve nerdlerin küçük dünyasına ait gece yarısı filmleri, çizgi romanları ve fantastik bilim kurgu dergileri bana yıllarca ilham verdi. Sonunda bu yaratıcı temanın yetişkinlere özel bir animasyon filmi sayesinde daha büyük bir kültürel sohbete katılacak kadar değiştiği için çok heyecanlıyım.”

fincher-miller-0

Şimdilik yapımın bilim kurgu, fantastik, korku ve komedi ögelerini içerdiği ve “hassas süt ürünleri, kurt adam askerler ve deliren robotlar” gibi karakterlerini barındırdığı söyleniyor. Dizi farklı animasyon ekiplerinin yanı sıra farklı animasyon tekniklerini de bir arada kullanacak gibi gözüküyor. İlk gelen bilgilere göre, geleneksel 2D’den gerçeğe yakın 3D gibi tekniklerin arasında gezinecek gibi gözüküyor.

Şimdi en son elimizde son bir kez ne olduğuna bakalım. Kariyeri hepimizin sevdiği filmlerle ve dizilerle dolu, daha önce Netflix ile ortak iş yapma tecrübesine sahip David Fincher. Bir işe gönül verildi mi düşük bütçelerle büyük işler başarıldığını kanıtlayan Tim Miller. On sekiz farklı animasyon ekibinin üzerinde çalıştığı farklı animasyonlar teknikleriyle hazırlanmış ve geek kültürünü dünyada daha fazla insana tanıtmayı kendine misyon edinmiş bir dizi. Valla siz ne dersiniz bilmem ama ben şimdiden ufak ufak coşuyorum. Siz ne diyorsunuz, var mı heyecan?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.