Nisan ayında finalini yapacak olan Game Of Thrones dizisinin bitişinin ardından, dizinin sevenlerini (dünyanın yarısı filan) mutluluktan havalara uçuracak şekilde tam beş tane prequel duyurulmuştu, hatırlarsınız. Konu hakkında bilgisi olmayanlarınız varsa, sizleri pek sevgili Yiğitcan Erdoğan’ın şu yazısına alabiliriz. Bu dizilerden biri hakkında ise artık daha fazla bilgimiz var. Hollywood Reporter’ın yaptığı habere göre dizinin pilot bölümü için Naomi Watts ve Josh Whitehouse’tan sonra sekiz oyuncu daha belli olmuş. Karakterlerin rol tanımları ve detayları ise henüz belli değil.

game of thrones prequel casts

Kimler var bakalım mı? İlk oyuncumuz Naomi Ackie, kendisini izleyenleriniz varsa Lady Macbeth veya The Five’tan hatırlayacaklardır. Şimdiye kadar çok göz önünde işler yapmamış Ackie ama yine bu yıl gelecek olan dokuzuncu Star Wars filminde bir rolü var, yani durumun değişeceğini söyleyebiliriz. İkinci olarak İrlandalı bir oyuncu olan Denise Gough var, onu da trans bir bireyi canlandırdığı 2018 yılının filmlerinden Colette’teki Missy rolüyle izleme şansımız olmuştu. Üçüncü isim çok daha tanıdık, Jamie Campbell Bower. Bower’ı en çok Sweeney Todd’dan, Mortal Instrumenttan ve Dumbledore’un gençliği olarak Harry Potter serisinden biliyoruz. Aynı zamanda besteci de olan Sheila Atim, yine görece az bilindik bir isim olarak dördüncü isim oluyor. Önceki yapımları arasında Bounty Hunters ve Twelfth Night var. Ivanno Jeremiah, beşinci ve yabancı dizilerde bolca görmeye alışkın olduğumuz bir isim. Humans, The Hollow Crown, Black Mirror ve Doctor Who, Jeremiah’ın boy gösterdiği yapımlar arasında. Altıncı oyuncumuz Georgie Henley, onu Narnia Günlükleri’inden hatırlamayan yoktur diye düşünüyorum. Son olarak To The Bone’dan hatırlayabileceğiniz Alex Sharp ve Mr. Nobody ile Grindelvald’ın Suçları’ndan bildiğimiz Toby Regbo’yu da sayarsak, cast haberimiz tamamlanmış oluyor.

Game of Thrones Replica Iron Throne Wallpaper

Seçilen oyuncularla ilgili genel bir değerlendirme yapmak gerekirse, ilk olarak HBO’nun etnik çeşitliliğe ve daha az göz önünde olan oyuncular seçmeye önem verdiği söylenebilir. İkinci olarak ise daha önceden seçilmiş olan Naomi Watss ile birlikte dizide kadın oyuncularla erkek oyuncuların sayısı eşit gidiyor. Bu ikisinin toplamından bir her yere hitap edelim düşüncesi veya politik doğruculuk arayışı çıkar mı? Bana sorarsanız küresel bir dünyada her şeyi de buraya bağlamak saçma geliyor ama farklı görüşler mevcut.

Olayların izlemekte olduğumuz zaman diliminden bin yıllar öncesinde geçeceği ve Ak Yürüyenler’in orijininden, Stark’ların efsanelerine kadar bildiğimizi düşündüğümüz bir hikâyenin anlatılmayacağı vaadini veren yeni dizi hakkında bilgilerimiz şimdilik bunlardan ibaret.

Sizlerde durum nasıl geekler? Prequel için heyecanlı mısınız? Oyuncu seçimleri -her ne kadar henüz karakter detayları hakkında pek bilgimiz yoksa da- sizi memnun etti mi? Daha popüler ve bilindik oyuncular mı tercih ederdiniz; yoksa yeni yüzler her zaman iyidir mi diyorsunuz?

Kaynak

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.