Animasyonların canlı uyarlamalarından bıktınız mı? Bıkmadıysanız güzel; çünkü bu yıl da dahil olmak üzere önümüzdeki senelerde bol bol bu yapımlardan izliyor olacağız. Bıktıysanız da şöyle bir oturun soluklanın, soğuk bir su için deriz. Çünkü biz de en az sizler kadar karışık duygular içerisindeyiz.

Beauty and the Beast çıkana kadar tükürdüğüm her şeyi yalamış olduğumu tam da şu yazıda sizlere aktarmıştım aslında. Aynı hikayeyi kanlı canlı insanlarla izleyecek olmanın ne fark yaratacağını filme gidene kadar pek de mantıklı bir seçenek olarak görmemiştim şahsen. Ama başarılan iş o kadar iyiydi ki, gerçekten gocunmadan dediğim her şeyi silip önlerinde saygıyla eğilme konusunda hiçbir sakınca görmedim. Keza aynı şekilde Mulan‘ın da bir live action uyarlaması ile geri döneceğini bildiğimden beri bu konuda biraz daha pozitif bakıyorum.

maxresdefault

Şimdilerde bu live action ve reboot furyası bayağı coşkulu, farkındayız değil mi? Bu sene içerisinde gelecek olan Aladdin, Aslan Kral ve Dumbo var mesela. Bütün Disney klasikleri tekrardan günümüz teknolojisiyle bir bir uyarlanadursun, bu arşınlanan yolda Notre Dame’ın Kamburu eksik kalmamayı tercih etti. Aslen Victor Hugo’nun romanı olan ve yirminci yüzyılda animasyon olarak uyarlanan hikayemiz şimdilerde Disney tarafından bir canlı film olarak tekrardan beyaz perdeye sunulacak!

Yalnız ufak bir not düşelim; daha önceden Netflix’in Idris Elba yönetmenliğinde çıkaracağı Notre Dame’ın Kamburu filmi ile bu Disney projesinin bir ilişkisi yok. Yani şu an iki farklı Notre Dame’ın Kamburu filmi yolda gibi gözüküyor. Eğer yakın bir zamanda Disney’in tekrardan Netflix’e patlatacağı bir tokat olmazsa ve Idris Elba yarıda bırakmayı düşünmezse, şimdilik ikisi için de yeşil ışık yakıldı gibi.

David Henry Hwang‘in senaryo yazımını üstleneceği ve Alan Menken ile Stephen Schwartz‘ın müziklerinde imzası olacak olan projedeki en büyük bomba ise henüz kesinleşmemiş olan bir söylenti, yani Josh Gad‘in, Quasimodo’yu canlandırma ihtimali. Şimdilik bir dedikodu, ama kendisinin bu rolün altından kalkabilecek bir oyuncu olduğunu söylememize gerek yoktur sanıyorsak, değil mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.