Squirrel Girl‘i biliyor musunuz? Marvel’ın görece genç kahramanlarından biri, kendisi 1991 yılında Steve Ditko ve Will Murray tarafından yaratılmış, sonradan yıllar boyu ara ara milletin hatırladıkça renk olsun diye hikayesine koyduğu, Great Lakes Avengers‘da ve sonradan Bendis’in ikinci New Avengers serisinde gözüken; ama oralarda da bir iz bırakamayan bir karakterdi kendisi. Ne zamanki Ryan North ve Erica Henderson’ın elinde 2015’te bir seri hâline geldi, o zaman biz böylesine bir karakterden nelerin çıkabileceğine şaşırarak şahit olduk.

North ve Henderson’ın serisi gerçekten de muhteşemdi. Aslında geçmiş zaman kullanmanın bir alemi yok; hâlâ da muhteşem bir şekilde devam etmekte kendisi. Henderson‘ın renkli, eğlenceli ve tumblr neslinin direkt yüreğine oynamaya meyilli çizimi; North’un kendini ciddiye almayan hatta bilakis kendisiyle dalga geçebilen, dördüncü duvarı panel altlarındaki dipnotlarla düzenli olarak kıran kalemiyle birleşince, 2015’in en akılda kalıcı serilerinden biri doğmuştu elimize. Hatta öyle ki, “Lan, aslında, bir film?” diyenler çıkmıştı bir anda, çok da haksız değillerdi.

01 Squirrel Girl

Şimdi de o hâlde günümüze gelelim. Anna Kendrick bir röportaj veriyor Net A Porter isimli bir mecraya. Biz de bu röportajı ComicBook.com’da gördük. Kendrick bu röportajda, mesele günümüzde her aktör ve aktrise sorulan “Bir süper kahraman oynasanız, hangisini oynardınız?” sorusuna gelince, acayip bir cevap veriyor. “Kardeşim bana bir Squirrel Girl çizgi romanı yolladı, çünkü onu oynamam gerektiğini düşünüyor. Squirrel Girl yarı sincap olmak dışında ne yapar bilmiyorum, ama ben yarı sincap olabilirim!

Ah be Anna Kendrick. Ah be Anna Kendrick’in biraderi. Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürülür mü ya? Ya bu ne kadar muhteşem bir eşleşme. Ben daha önce herhangi bir oyuncunun, bir süper kahraman rolüne bu kadar uyacağını düşündüğümü hatırlamıyorum. Gerçekten Anna Kendrick’in kardeşi tanıdığım en vizyonlu insan ve hızlı bir biçimde Hollywood’da Casting Direktörü olarak iş bulması gerekiyor. Eğer o olmazsa da, gitsin kooperatif falan satsın; olmayacak hayallere inandırmak konusunda da bir numara. Çünkü, gerçekten, üzülerek söylüyorum bunu ama; Squirrel Girl’i görmemiz imkansıza yakın, görürsek de bunun Anna Kendrick kalibresinde bir aktöre yaraşacak doygunlukta olması ondan daha da ötede… Ama yani, ah be! Vah be arkadaş be!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.