Dün de söyledik, lafı kıvırmaya gerek yok: Marvel’ın en riskli projesine bakıyoruz. Guardians of the Galaxy’nin bir bilinirliği, tanınırlığı yoktu elbet; fakat önünde bir handikabı da yoktu. Onun riski, “kamuoyu sırf MCU’ya bağlı diye konuşan rakunları kabul eder mi?” sorusuydu. Ant-Man ise 1-0 yenik başladı PR kampanyasına. Filmin yönetmeni Edgar Wright, proje üzerinde senelerce çalıştıktan sonra “kreatif görüşlerimiz uyuşmadı” dedi, mekanı terk eyledi. İhale de Marvel’ın üzerine kaldı. Bir anda sağda solda makaleler uçmaya başladı, “Marvel bitiyor mu?“, “Disney çok reklam dayamak istemiş filme“, “Kahrolası kapitalizm bir projeyi daha yedi” dendi. Tü Marvel, kaka Marvel’dı. İş öyle bir boyuta vardı ki, genelde alkışlar ve çığlıklarla karşılaştığı Hall H’de yuhalama gördü Marvel bir anda Ant-Man deyince…

O yüzden Ant-Man’in fragmanı açık ara en merakla beklediğimiz Marvel tanıtımıydı. Agent Carter’a iliştirilmiş olması şüphesiz dizinin gala bölümü için (ki ona da günün ilerleyen saatlerinde geleceğiz) iyi bir bonus olacaktı. Reytinglere bir etkisi oldu mu olmadı mı bilinmez, ama fragmanın daha YouTube’a konulmasının ardından 24 saat geçmeden 3 milyona yakın izlenme oranına ulaşması, şüphesiz bir şeylerin göstergesi.

Peki iyi mi? Benim şahsi kanaatimi soracak olursanız, ölümüne iyi. Ant-Man’in diğer MCU filmlerinden ayrı bir noktada duracağı ve özünde bir “soygun” filmi olacağı Kevin Feige tarafından söylenmişti zaten. Fragman da tonal olarak diğer MCU filmlerinden baya farklı. Ve dürüst olmak gerekirse filmin negatif bir tarafı olacağını sandığımız Ant-Man’in nevi şahsına münhasır süper gücü, çok sağlam görsel şölenlere gebe olacak gibi gözüküyor.

Fragmanı aşağıya iliştirdik. Başrollerinde Paul Rudd (ki role çok yakışmış), Michael Douglas, Evangeline Lilly ve Corey Stoll’un olacağı film 17 Temmuz 2015’te vizyona girecek. Buyurun, iyi seyirler!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

6 Comments

 1. Marvel o kadar yeni karakter yaratıyor antman doctor strange captain marvel black panther inhumans guardians of the galaxy sizce bu karakterlere ufakta olsa avengers 3 ve 4 de yer verirmi merak ettim

  • VivaLaVida Reply

   Strange, Panther mutlaka olacaktır. Cpt Marvel büyük ihtimalle olur. Umarım olur. En sevdiğim iki marvel karakterinden biri. Şimdi gelelim Ant-Man’e. Işte en sevdiğim 2 marvel karakterinden diğeri. Tabii Hank Pym olanı 🙂 antman gibi bir karakteri umarım tek filmle harcamazlar. Avengersin beyni olması gerekirken bu kadar geç sinemaya uyarlanması saçma olmuş.

   • Eyer cidden efsane bir final olmasını istiyorlarsa avengers 4 de topluyabildikleri kadar hero toplamaları lazım gerekirse daradevil cıkıcak tv dunyasını bıle alsınlar Earth might heroes çizgifilmi vardı orda FF wolverine falan herkesı cagırıp guzel bır fınal yapmıslardı demek ıstedıgım 1 kerede olsa 20 25 tane hero yan yana gormek fena olmazdı thanosa karşı

    • VivaLaVida Reply

     Evet Galactus’a karşı bayağı güzeldi o final. Ama tabii o da sonuçta çizgi film evreni yapmak kolay. Sinemada o zor biraz. Bİr film için resmen 15-20 başrol diyoruz sonuçta. O biraz zor olur. Ama olursa güzel olur 🙂

 2. Tutku Tuzlu Reply

  Öncelikle ana karakter olarak Hank Pym’i değil de Scott Lang’i seçmeleri konusunda kararsızım. Hank Pym’i bi nevi FF’in yokluğunda Reed Richards gibi lanse edip tüm filmlerde kullanabilirlerdi. Onun dışında Pym-Janet sürtüşmesi nice Avengers hikayesine konu olması sebebiyle MCU’ya farklı bir dinamik getirebilirdi. Ama Scott Lang Pym’in yarısı kadar bile zeki olmamasına rağmen, daha genç, daha umursamaz (yazar burada “reckless”i çevirdi) yapısıyla MCU tonajına daha uygun görünüyor. Karakter gelişimi açısından da pek çok şey kazandırabilir.

  Fragmana gelirsek yakaladıkları havayı beğendiğimi söyleyebilirim. Kadro zaten sağlamdı (hatta en sağlam MCU kadrolarından biriydi.) ve genel olarak karakterlere de (Evangeline Lily hakkında soru işaretlerim olmasına rağmen) uyum sağlamış gibi duruyorlar. Paul Rudd özellikle çok yakışmış. Kostüm de fena durmuyor. En azından beklemeye değecek gibi görünüyor.

  Ama hala Marvel’ın bu filmi daha fazla ciddiye alabileceğini düşünüyorum. Devam filmini zaten 5-6 yıllık planında duyurmadın ama mesela Civil War’da Ant Man olacak dedikodusunu çıkart, ne biliyim Avengers’a katılacak de. O zaman bu fragmanı daha heyecanlı izleyebilirdik.

 3. Shadow in the Dark Reply

  Adı üstünde ”Teaser” olduğu için tadı damağımızda kaldı.Kısa olduğu içinde konudan çok görsellik ön plandaydı.Fragmanda ise daha fazla ayrıntılarla karşılaşacağız ama şu ana kadar
  ”temmuzu dört gözle bekliyorum” gibi bi hissiyat doğurmadı.Hele
  Mayısta AOU varken, biraz arka planda bile kaldı.Her fazın
  son filmi, sıradaki için altyapıyı oluşturmasıyla senaryosunun kaliteli
  olacağını düşünüyorum.Bekliyoruz…

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.