Ant-Man şüphesiz ki Marvel’ın bugüne kadar verdiği en büyük sınav olacak. Evet, Guardians of the Galaxy büyük bir riskti. Karakterleri kimse tanımıyordu, Star-Lord ismini bundan iki yıl önce telaffuz etsek vereceğiniz tepki “Kim?” olurdu ve üstüne üstlük ne filmin arkasında usta bir yönetmen vardı, ne de afişe ismini rahatlıkla yazabileceğiniz dev bir yıldız. Yani, tamam, Rocket’ı Bradley Cooper, Groot’u da Vin Diesel seslendiyordu ama onları filmde görmüyordunuz neticesinde. Üstelik konsept de çok garipti… Konuşan rakunlar? Ağaçlar? Nedir yani?

Ama Guardians of the Galaxy sınavı başarıyla atlatıldı bir şekilde. James Gunn’ın ellerinde film mega bir hite dönüştü. Transformers: Age of Extinction’ı saymazsak, (ki lütfen saymayalım) film 2014’ün en çok gişe getiren işi oldu. Ama Ant-Man başka bir engel, başka bir mücadele. Zira bu sefer işin içerisinde bir de iç karışıklık var. Film üzerinde uzun bir süre çalışan Edgar Wright “kreatif fikir ayrılıkları” sebebiyle projeyi bıraktı, yönetmenlik koltuğuna Peyton Reed getirildi. Zaten çok garip bir kahramandı Ant-Man, bir de Wright’ın sihrini kaybetti, kredisi iyice düştü…

Marvel ne yapıyor peki? Mükemmel bir pazarlama kampanyasıyla işleri düzeltmeye çalışıyor. Bu akşam Agent Carter ile birlikte ilk fragmanı yayınlayacaklar, ondan önce de bir “Ant-Sized” teaser fragman göstermişlerdi. Bugün de aynı şekilde bir ant-sized afiş yayınladılar. Valla bu konseptin fikri kimden çıktıysa helal olsun. Bu tür şeyleri gördükçe hem film kafama daha net yer ediyor, hem de tonsal olarak gördüğümden keyif aldığımı fark ediyorum. Bu da beni filme ısındırıyor.

B6rqrGzIEAIJ8VA

Peyton Reed proje ile ilgili ciddi tutkuları olan bir adam. Senaryoya da Adam McKay gibi tecrübeli bir elemanı getirdiler. Evet, hiçbiri bir Edgar Wright değil ama şu afişler ve filmle ilgili edindiğimiz ilk intibalar (örneğin Evangeline Lilly Wright projeden ayrıldıktan sonra devam etmemeyi düşünmüş, fakat yeni senaryoyu görünce ikna olmuş; Michael Douglas da aynı şeyi söyledi) bizi daha iyi geleceklerin beklediğine inandırıyor. Daha net bir görüşe yarın varmış oluruz. Neticede unutmamakta fayda var, Guardians of the Galaxy de fragmanı çıkana kadar bizim için “bu ne ulan?” seviyesindeydi.

Bekleyelim görelim!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

4 Comments

  1. Niklaus Michaelson Reply

    human sized fragman çoktan çıktı youtubedan bulabilirsiniz

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Eleştirim var, bu yazı fragman yayınlandıktan sonra yazılsa hem afiş hem fragmanla ilgili görüşler içerse daha iyi olmaz mıydı? Hatta şimdiye kadar Antman hakkında bildiklerimiz tarzı bir içerikle daha da genişletilemez miydi? Zamanlama konusunda zaman zaman yanlış kararlar veriyorsunuz gibi geliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.