Marvel ve Netflix’in dev dizi projesinin ilk adımı ne zaman atılacak, artık resmi bir ağızdan biliyoruz. Malumunuz, sinemayı kasıp kavuran, Agents of SHIELD ve Agent Carter ile de ufaktan televizyonun tadını alan Marvel, bir iki sene önce, Orange is the New Black ve House of Cards gibi yapımlarla orijinal içerik üretmeye başlayan Netflix ile beş dizi için anlaştığını açıklamıştı. Bu beş dizi, Marvel’ın “sokak seviyesi” kahramanlarını anlatacaktı.

Bu dizilerden ilki Daredevil’ın artık hangi tarihte çıkacağını biliyoruz. Marvel bir “hareketli afiş” yayınlayarak bunu resmen duyurdu. Videoyu zaten aşağıya iliştirdik ama biz yine de söyleyelim, Daredevil galasını 10 Nisan 2015 tarihinde yapacak. Beklediğimizden biraz da erken. Dizinin ilk fragmanını Şubat ayı gibi görürüz sanıyorum ki. Ondan sonra zaten Mart ayı kuvvetle muhtemel ağır promosyon turlarıyla geçecektir.

Beş dizi dedik, peki diğerlerinden ne haber? Şimdilik sadece birinin bir ismi ve çıkış tarihi var. Jessica Jones’u konu alacak “A.K.A. Jessica Jones” dizisi, başrolünde Krysten Ritter’ıyla birlikte 2015’in sonlarına doğru gala yapacak. Ondan sonra 2016’da da Luke Cage‘i bekliyoruz, zira onun da başrol oyuncusu belli. Fakat diğer dizi Iron Fist ve bu dört karakterin yolunu kesiştirecek olan Defenders mini dizisi için tek bir resmi açıklama bile yok. Kim yazacak, kim yönetecek, kim oynayacak hiç bilmiyoruz.

Aslında Daredevil hakkında da pek bir şey bilmiyoruz değil mi? Çekimleri büyük ölçüde tamamlanmış olmasına rağmen Daredevil dizisi büyük bir sır perdesi arkasında saklanıyor. Şahsen öyle olmasını da tercih ederim. Zaten hikaye konusunda bir şeyin saklanacak hâli yok, Daredevil’ın kör oluşu, Wilson Fisk’in “Kingpin” oluşu yüz elli kere anlatıldı. Bari stiliyle, tarzıyla, havasıyla şaşırtsın bizi Daredevil. Siz ne diyorsunuz peki? Heyecanlı mısınız diziye?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Comments

  1. Berke Kadam Reply

    O kadar kaliteli çizgi roman dizi/filminin yanında kaliteli bir Daredevil işini hak ediyoruz kesinlikle. Umarım güzel olur.

  2. Tutku Tuzlu Reply

    Her zaman söylüyorum, Netflix doğru tercih. Daredevil de kesinlikle doğru başlangıç. MCU’ya daha karanlık bir taraf kazandırmak istiyorlar ve ellerindeki potansiyelin farkında duruyorlar. Dört karakter de tam dizi olabilecek karakterler (Defenders olayını tam anlamadım ama. Bu karakterler Heroes for Hire’a yöneliyor çizgi roman dünyasında). Şimdiye kadar casting’den, yapılan açıklamalara kadar hayal kırıklığı yaratacak bir taraf görmedim. Tek hayalim bu karakterleri Civil War’da görebilmek. Hem Civil War bi sürü karakterle daha güzel olur, hem de TV-Sinema dinamiği evreni çok keyifli hale getirir. Sabırsızlanıyorum.

  3. Netflix kesinlikle dizi için süper tercih o karanlık havayı tatdırırsa güzel olur oyuncu seçimi de iyi düşünsenize bide cw de girseydi çok kötü olurdu arrow ve flash güzel diziler ama kanal ikide bir baskı yapıyor senaryo uzerınde olsun veya benzeri kesinlikle iyi oldu cw dısında bır kanalda yayınlanması bakalım güzel dizi olucağa benziyor ama bizi şaşırtın +18 uzerıne hitap eden bir hero filmi yapın cinsellige cok gerek yok aksiyon ve kan anlamında +18 😀

  4. Shadow in the Dark Reply

    Riskli olduğu kadar atılması gereken bir adımdı.Marvel şehirlerin daha karanlık yüzlerini görmek isteyen MarvelFan larının en büyük isteğini yerine getirdi.Dizilerin ortak noktası kahramandan çok ‘vigilante’ havasında olacak.Bu da adaletin en hızlı şekilde yerini bulması için her şeyin mübah olduğunu gösterecek.Eğer bunu iyi bir şekilde dengelenirse bizi başka bir bakış açısından anlatılan süper bir dizi bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.