Baylar bayanlar, Ant-Man and the Wasp isimli güzide filmimizin ilk teaser fragmanı geldi; lafı uzatmadan ve ilgili insanların ilgisine çörek otu tıkamadan hemen aşağıya iliştiriyoruz. Önce bir izleyin, sonra da üstüne konuşalım.

Ee, nasıl? Valla eğlenceli geldi bize ha, hiç de beklenmedik bir seviyede! Bir kere fragmanın direkt olarak Civil War atfıyla başlıyor olması devamlılık açısından büyük artı puan. Hem evren içi devamlılık meselesini çözüyor –çünkü Ant-Man’i Birleşmiş Milletler arıyordu en son-, hem de meta-devamlılıktan da ekmek yiyor. Neticede unutmayın, Ant-Man’i çoğu kişi o havalimanında koskocaman olunca bağrına bastı ekstradan. Fragman böyle sağlam başlayınca da, geri kalan her şey şekerleme gibi akıp gidiyor.

Bu arada “geri kalan her şey” diye geniş bir yelpaze içine aldık ama, aslında çok basit bir şey var: Film bu büyüme-küçülme meselesiyle ilgili akla gelen her türlü şaka ve espriyi yapacak, burası belli. Sadece komedi manasında da değil. Küçülüp üstten çekmeli valiz olan binalar, büyüyüp düşmanlara korku salan pez dispanserleri, bıçakların üstünden depar atan Wasp’lar… Sanki ilk filmin karakterleri tanıtmakla harcadığı vakitten elde kalan her dakika bu çeşit havalı sahnelere harcanmış gibi.

Bir itirazımız var mı? Yok! Doctor Strange bu şekil özel yeteneklerle dövüş sahnesi çekme konusunda çok güzel bir seviye tutturmuştu, Ant-Man and the Wasp’ta o yoldan ilerleyecek gibi duruyor. Bunların haricinde de Evangeline Lilly hâlâ biraz asap bozucu bir enerjiye sahip bir aktris olmaya devam ediyor, Paul Rudd hâlâ şekerler şekeri, Michael Douglas zaten Michael Douglas; e Luis de bir yere gitmediğine göre her şey yolunda gibi. Konusu hikayesi, bunlar zaten çok önemli detaylar değil. Ant-Man nerede durduğunu bilen, keyifli bir seyirlik filmdi, bu da öyle olacak gibi gözüküyor. Siz ne diyorsunuz, nasıl ilk intiba?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.