2018 senesi biz geekler için bir hayli yorucu geçeceğe benziyor. Bütün yoğunluğuna rağmen eğlenceden dört köşe olma şansını bizlere sunan bu yıl da cüzdanımız pek mutlu olmayabilir yine de. Gidilecek çok film, izlenecek çok dizi, konuşulacak çok konu var zira. Hatta öyle ki biz de 2018’de izlenmesi gereken film ve dizileri listelerden çok zorlandık, daha çok merak edilen ve büyük ses getireceğine inanılan yapımlara yazımızda yer verelim dedik. Yoksa gerçekten araştırmaya kalkınca işin içinden çıkılmaz derecede çok şeyin bu sene suratımıza kürekle atılacağını fark edeceksiniz siz de.

Çok da uzatmadan dizi listesiyle başlatıyoruz ikili yazı serimizi, eksik gördüğünüzü doldurmakta serbestsiniz! Biraz öznel bir sıralama olabilir, şimdiden uyarayım. Fakat çoğunu en az benim kadar sizlerin de çok heyecanla beklediğini tahmin ettiğimden çok aksi cevap gelmeyecektir diye umuyorum. Yine de siz yorumlarda istediğiniz yapımı “Ama bunu da yazsaydın!” diye ekleyin, bir geek bin geeki bilgilendirsin!

Ha bir de, bunlar sadece Şubat itibariyle yeni sezon açanların listesi ha! Düşünsenize, Bunlara devam ettiklerinizi de eklersek muhtemelen çok daha uzar gider değil mi? Geek olmak da zor vallahi. Birden fazla klonumuz olsa bile yetişemeyecekmişiz gibi adeta, sürüsüne bereket!

İşte Şubat ayı itibari ile bütün sosyal yaşantımızı bitirmeye and içmiş diziler ve yeni sezonları! (Halihazırda 2017’den devam edenler liste dışıdır)

2 Şubat – Altered Carbon, birinci sezon

Altered-Carbon-2

Biz Geekyapar olarak diziye, duyurulduğu vakitten beri uzunca bir coşuyoruz. Şu ve bu yazıda da bizzat Yiğitcan’ın belirttikleri üzerine bunları anlamak pek mümkün. Temasının da cyberpunk oluşu, geek bünyelerimizde daha hızlı çıksın da izleyelim isteği uyandırıyor haliyle. Bekleyip görelim; bakalım Netflix bir kez daha kalitesiyle ismini dağa taşa yazdırmayı başaracak mı.

 

23 Şubat – The Tick, ikinci sezon

the-tick-2

İkinci sezon dediğimize bakmayın. Aslında bu gelen bölümler birinci sezonun ikinci kısmı adı altında geliyor. Şurada uzunca anlatmıştık hatta, ama o zamanlar belirlenen çıkış tarihinden bir beş gün daha öne çekilmiş başlama tarihi, daha sevinç verici bir detayı da eklemiş olalım.

Amazon tarafından yapılan The Tick dizisi su gibi akıp gidiyor, üstelik tüm ironisiyle izleyicisini tatmin etmeyi de biliyor. Tek bir eksiğimiz var, o da kocaman harflerle “KAŞIK!” sözü. Yeni bölümlerde de artık duymazsak Kene hayranları olarak ayaklanma başlatırız Amazon, ayağını denk al!

 

8 Mart – Jessica Jones, ikinci sezon

Jessica_Jones_(SRS)

Benim için “villaingasm” lafının hakkını veren bir performans ile David Tennant’ın ilk sezonunda döktürdüğü Jessica Jones’un yeni bölümleri tam da Kadınlar Günü’nde geliyor ey ahali! İlk zamanlarda Daredevil sonrası yeteri kadar sürükleyici gelmediğini düşünüyordum JJ için, fakat sonrasında gelen Luke Cage ve Iron Fist ile birlikte bu sözlerimi olduğu gibi yutmak zorunda kaldım. Eğer hala Netflix’in Marvel ortaklığında çıkardığı diziler Daredevil ve Jessica Jones’tan ibaret olsaydı, muhtemelen bu sezona yine o kadar coşmazdım. Ama gelin görün ki David Tennant hala kadroda, villaingasmın dorukları bizi bekliyor. Biz heyecanlıyız valla, sizi sormalı.

 

30 Mart – A Series of Unfortunate Events, ikinci sezon

unfortunateheader

Birinci sezonda ilk dört kitabın hikayesinin işlendiği Talihsiz Serüvenler için şöyle uzunca bir incelememiz vardı. Bir ara okursunuz belki. Ama o yazıyı da, yeni sezona yönelik beklentimizi de özetlemek için size bir şey söyleyelim istedik, hem de iki kelime: Yeşil ekran.

Sinir bozucu detaylarıyla göz kanatan bir yeşil ekran deneyimi, dizi seyrini biraz bozduysa bile sonrasında sizlerden gelen yorumlar dahilinde oldukça mantıklı bir sonuca vardım: Dizinin trajikomik temasını, ironilerini yansıtmak için o kadar abartılmış olabilirdi yeşil ekran. Neden olmasındı ki?

Şimdi ikinci sezonu beklerken Neil Patrick Harris’in de şahane performansını iple çekeduralım, parmaklarımızı çaprazladık bu yüzden. Umarız Netflix yine bir günde hüp diye bitirilebilecek kadar sürükleyici hikayesi ve kitaplarına rağmen yiyebileceğimiz twistleriyle bizi ekrana kitler.

 

10 Nisan – New Girl, yedinci sezon

New-Girl-1x06-Thanksgiving-new-girl-26505918-1818-1300

Fark edebileceğiniz üzere New Girl, bu yeni sezonu gelen dizileri arasında biraz benden torpilli olarak yer alıyor. Şurada derdimi anlatmıştım uzun zaman önce; daha o vakitler yedinci sezon onayını bile kapmamıştı dizi. Yeni gelen bölümlerini çok büyük heyecanla değil de alışkanlıktan dolayı izleme ihtiyacı duyduğum bu şirin sitcom, son sekiz bölümüyle ekranlara veda etmek üzere geri dönüyor yalnızca. Anlayacağınız üzere biteceği için üzülsem de hala güzel bir son beklentisine girmeden edemiyorum. Ne dersiniz?

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.