Dünyayı resmen kasıp kavuran; geçtiğimiz aylarda Avengers: Age of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı)’nın çıkışıyla da gelmiş geçmiş en popüler film serisi ünvanını ele geçiren Marvel Sinematik Evreni, 17 Temmuz’da 12. Filmi Ant-Man’e kavuşacak. Biz tarihi takvime çok uzun süredir not ettik, geçen her günle birlikte de daha ciddi şahlanıyoruz filme karşı. Ant-Man kesinlikle Marvel’ın en özel filmlerinden bir tanesi olacak. Neden mi? İşte bizzat bunu gösteren 10 kesin kanıt!

 

1. Yıldız Gücü

Ant-Man 1

Ant-Man, Marvel’ın en büyük yıldızlarla dolu filmi. En azından Yenilmezler filmlerini çıkartırsak öyle. Kadroya şöyle bir tepeden bakınca insan hakikaten göktaşı çarpmışa dönüyor. Eyvah Yaş 40, Kaza Kurşunu ve 40 Yıllık Bekar gibi filmlerin inanılmaz sempatik yıldızı Paul Rudd, gözümüze ilk olarak Lost dizisiyle çarpan, sonra The Hobbit üçlemesindeki rolüyle iyice tahtını sağlamlaştıran güzeller güzeli Evangeline Lilly, Amerikan sinemasının demirbaşlarından, Oscar ödüllü Michael Douglas… Corey Stoll, Bobby Cannavale, Judy Greer gibi herkesin sevdiği filmler listesinde garanti üç maddesi olan isimler de cabası. Ve üstelik, sadece yeni yüzler de yok işin içinde.

 

2. Film, Marvel Evreni’nin Tam Göbeğinde

01 Ant-Man

Filmin detayları belli olmadan önce Marvel Sinematik Evreni’nde hikayesel olarak kapladığı yere dair şüphesi olan varsa, muhtemelen kadronun tam olarak açıklanmasıyla birlikte çoktan rahatlamıştır. Ant-Man’de kimler var önceki Marvel filmlerinden? Iron Man 2’de Howard Stark olarak gördüğümüz John Slattery, bu filmle beraber kısa filmler ve diziler dahil Marvel sinematik evreninde en çok gözüken oyuncu olma onuruna ortak olacak, Peggy Carter rolündeki Hayley Atwell ve çiçeği burnunda Yenilmez’imiz Falcon, yani nam-ı diğer Anthony Mackie yeter mi? Marvel’a yetmemiş. Zira bu kadar efsane Marvel karakterine rağmen, Ant-Man yetinmiyor, bir o kadarını da kendi yaratıyor. Ne mi demek istiyoruz? Şunu:

 

3. Marvel’ın Geleceği, Bu Filmde Atılıyor

08 Ant-Man
Marvel filmlerinin alametifarikası, film bittikten sonra oyuncu ve ekip bilgileri ekranda akarken gelen o güzel, minik, gizemli ve süper heyecanlı sahnelerdir şüphesiz. Siz bizden duymuş olmayın, ama internet dünyalarının kulisleri, daha şimdiden Ant-Man’in film sonu sahneleriyle çalkalanıyor. Anladığımız kadarıyla 2016’da vizyona girecek olan Captain America: Civil War filminin patlatacağı kesin olan bombanın ilk fitili, o sahnelerden birinde atılacak. Diğeri ise bize en az onun kadar bomba geliyor. O da bir sonraki maddemizde gizli…

 

 

4. Marvel’ın Süper Kahramanı En Bol Filmi Bu!

07 Ant-Man Evangeline Lilly

Ant-Man’de Michael Douglas, Marvel çizgi roman evreninin açık ara en önemli yapıtaşlarından biri olan, orijinal Yenilmezler kadrosunun bir parçası, kurucu üyesi Hank Pym’i canlandıracak. Pym, kendi yarattığı ve giyenin karınca boyutuna küçülmesini sağlayan kostümünü devredeceği güvenilir birini ararken, karşısına kızı için hırsızlık yapan Scott Lang çıkacak. Paul Rudd’ın oynadığı Lang, Marvel evreninde Ant-Man kostümünü giyen ikinci karakter. Fakat cismi küçük, gönlü dev filmimizin sinemaya kazandırdığı  yegane kahramanlarımız bu ikili değil. Biz şimdi spoiler vermeden sadece şunu diyelim: Gözünüz Evangeline Lilly’nin oynadığı Hope Van Dyne karakterinde olsun!

 

5. Bu Filme Babanızla, Evladınızla Gideceksiniz!

03 Ant-Man Cassie Lang

Hope Van Dyne demişken, filmin en muhteşem, en güzel taraflarından birinin de altını çizmekte fayda var. Ant-Man özünde bir “babalar ve kızları” hikayesi olacak. Bir yanda kızı için her şeyi göze almış, hiçbir şeyden kaçınmayan Scott Lang ve onun çizgi romanlarda daha önce kostümü üzerine geçirmiş kızı Cassie; öte yanda da belki de çizgi roman tarihinin en derin, ilgi çekici ve sürükleyici aile hayatlarından birine sahip olan Hank Pym ile kızı Hope Van Dyne duracak, bizim tam duygularımızı hedef alıp, kalbimizi on ikiden vuracaklar. Bizce bu filme ailecek gidilecek, sonunda da herkes soluna dönüp annesinin, babasının elini öpecek, helallik alacak. Gözyaşları da dökülecek illa!

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.