League of Legends maç yorumlarımıza, Şampiyonluk Ligi ile devam ediyoruz. Türkiye’de 6. hafta bir hayli çekişmeli maçlara sahne oldu, biz de tuttuk, yorumladık!

şampl

Atlas – BJK

01 Atlas vs. BJK

6. haftanın ilk maçı Atlas ve BJK ekibi arasında oldukça eğlenceli geçti! İlk kan dakika 6’da Atlas’ın ejderha almak istemesi ardından, BJK’nin yaptığı baskınla geldi. Atlas takımından Evelynn ve Thresh düşerken, skorlar da iki taşıyıcı Sivir ve Azir’de kaldı. Bunun ardından ejderhayı rahatlıkla alan taraf da BJK oldu. Dakika 10 civarı alt koridorda yaptıkları savaşla Atlas ekibi skoru eşitlemeyi başardı. Atlas karşısında istediği hasarı çıkaramayan BJK, Kalista ve Ezreal’a iki skor verdi.

Dakika 19’da BJK’ye üçüncü ejderhayı vermek istemeyen Atlas, bölgeye gelerek ejderhayı çaldı. Hem Bard’dan hem de Kalista’dan güzel ultiler gördük fakat iki takım da herhangi bir skor çıkarmadı. Dakika 26’da BJK orta koridor inhibitör kulesinin altında Thresh ve Ezreal’dan çok güzel oyunlar izledik. Zincirini tutturarak içeri giren Thresh, hem kuleyi tankladı, hem de Ezreal’a skor aldırdı. Minyonlarının bitmesine rağmen hiç skor vermeden dışarı çıkmayı başaran Atlas, bu sırada kendilerine saldıran Mega Gnar skorunu da yine Thresh zinciri sayesinde almayı başardı.

Dakika 28’de rakibini baron önünde yakalayan BJK önce Thresh’i düşürmeyi başardı, ardından üst koridora doğru kaçan Atlas ekibinden üç kişiye Bard ultisini tutturdu ve bir ulti de Mega Gnar’dan gelince bu savaş Azir’in dörtte dört yaparak takımını öne geçirmesiyle sonuçlandı. Kazandıkları bu savaşın ardından BJK baronu da rahatlıkla aldı. Oyun boyunca iki takımın da çok agresif oynadığını gördük. Hem Ezreal’ın yüksek hasarı, hem Kalista’nın kite yeteneği sayesinde Atlas ekibi yüksek hasar çıkarırken, BJK de buna Azir’in askerleri ile cevap verip ultisi ile olası savaş başlangıçlarını engelledi. Dakika 36 civarı Evelynn’in baron etrafında yakalanıp düşmesinin ardından çıkan baronu BJK rahatlıkla almayı başardı.

Ardından güzel bir taktikle üç ayrı koridora dağılıp baron güçlendirmeli minyonlarını kule ve inhibitör almak için kullandılar. Dakika 38’de üst ve orta koridor inhibitörlerini açan BJK ekibi ejderhaya yönelirken, Atlas gelen süper minyonlara aldırış etmeyerek rakibini kovaladı ve bu savaştan 4 skor çıkarmayı başardı. Dakika 41’de içinde Evelynn’in bulunduğu çalıya kafa atan Bard’a Atlas ekibi o kadar inandı ki birbirinden gereksiz yetenek atışlarını Bard için harcadılar ve karşılarına çıkan BJK ekibine bir skor verdikten sonra kaçmak durumunda kaldılar. Rakibinin 4 kişi kalmasını fırsat bilen BJK kalan son inhibitörü almak için karşı üsse doğru devam etti ve aldıkları bir inhibitörün ardından katiam yaparak maçı sonlandırmayı bildiler..

Atlas: Shen, Evelynn, Ezreal, Kalista, Thresh

BJK: Gnar, Gragas, Azir, Sivir, Bard

Skor: A 16 – 20 BJK

 

OHM – NR1

02 OHM vs. NR!

Günün ikinci maçı takım oyunları ile adından söz ettiren Oyun Hizmetleri ve NR1 arasında gerçekelteşi. Oyun başında iki takımdan da koridor değişimi gördük. Oyunun ilk skorunu ise dakika 6 civarında alt koridor kulesini aldıktan sonra üst koridora yönelen OHM ekibi verdi. Sivir ve Thresh’in gelmesiyle OHM geri çekilse de, Evelynn takım arkadaşlarına çoktan yardıma gelmişti ve Thresh’in zincirinin Draven’a tutmasıyla ilk skor Thresh’e gitti.

Dakika 13’de 4 kişilik baskından sağ çıkmayı başaran Thresh ve Draven ikilisi buradan bir skor çıkarmayı da başardı! Hemen ardından alt koridora yönelen Draven neredeyse tek başına ejderhayı rahatlıkla aldı. Dakika 21’de ejderha önünde çıkan savaşta OHM ekibi Alistar’ın tanklamasının ardından Ezreal ve Rumble’ın ultisiyle rakibinin üzerinde yüksek hasar bıraktı. Bu savaştan bir tek Sivir sağ kurtulurken, OHM ekibi de ejderhayı bırakıp baronu rahatlıkla ele geçirdi. Dakika 23’de orta koridor inhibitör kulesinin altında Draven ve Ezreal NR1 ekibine kendi üssünü adeta dar etti.

Buradan 3 skor ve inhibitör kulesi çıkarmayı başaran OHM baron güçlendirmeli minyonlarıyla birlikte koridorları ittirmeye döndü. Dakika 25’de Draven ve Alistar ikilisini tek başına yakaladığını düşünen NR1 ekibi Draven’ı aradan çıkartsa da, gelen Rumble ışınlanmasıyla birlikte Ezreal ve Rumble ultisi birleşince katliamla karşı karşıya kaldı. Bu katliamın ardından iki kule ve bir inhibitör almayı başaran OHM altın farkını 13bin’e kadar çıkarmış oldu! Dakika 27’de üst koridor inhibitörünü de aldıktan sonra rakibine kendi çeşmelerinde bile rahat vermeyen OHM oyunu bitiren taraf oldu.

OHM: Rumble, Olaf, Ezreal, Draven, Alistar

NR1: Gnar, Evelynn, Viktor, Sivir, Thresh

Skor. OHM 17 – 4 NR1

1 2
Author

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.