Aquaman and the Lost Kingdom filminin vizyon tarihi yaklaştıkça filme dair daha fazla promosyon çalışması da yapılıyor tabii.

Empire dergisinin aralık ayındaki kapağına konuk olacak olan film için hala devam eden grevler sebebiyle konuşabilen tek kişi de filmin yönetmeni James Wan. O da filme dair konuşurken kafasında nasıl bir odak olduğundan bahsetmiş.

İlk filmi tasarlarken en baştan beri Romancing The Stone türü aksiyon, romantik, komedi içeren bir film yapmak istedim; ikinci film ise direkt buddy komedi filmi. Tango&Cash türü bir şey istedim! Jason Momoa deli dolu Arthur Curry olurken, Patrick Wilson ciddi tarafı canlandırıyor. Will Smith ve Tommy Lee Jones ikilisinin Men in Black serisinde yaptığından çok da farklı değil; aynı Tommy Lee Jones gibi Patrick Wilson da oldukça katı ve ifadesiz oynuyor ama çok komik.” Zaten fragmanlardan da bu tonu alıyordum, o yüzden açıklamalar hiç şaşırtmadı beni.

aquaman and the lost kingdom jason momoa dceu

Aquaman and the Lost Kingdom filminin gişede ne yapacağı ciddi merak konusu ve buddy komedi en sevdiğim alt türlerden biridir eserlerde, o yüzden bu odak beni mutlu etti bir nebze. Zamanında Tango&Cash ve Lethal Weapon gibi klasiklerle iyice popülerleşen türün eğlence potansiyeli de yüksek. Hiçbir şey olmasa bile bu ikili arasındaki zıtlığı görmek zevk verir belki de. DCEU’nun kapanışını yapacak film bakalım ilk filmdeki sürprizi bu sefer daha farklı bir biçimde ve şartlarda yapabilecek mi?

Aquaman and the Lost Kingdom gişede ne yapar? James Wan sevdiğiniz bir yönetmen mi? En sevdiğiniz buddy komedi filmi hangisi? Tercihlerinizi buddy ikilisinden istediğinizin kişiliği ile yazın yorumlara.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.